5N1K HABER

ZAYIFLATAN AŞI BULUNDU

ZAYIFLATAN AŞI BULUNDU
31 Mayıs 2014 - 23:04 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.

Kiloyla başı dertte olanlara müjde! Bir yıl içinde piyasaya çıkacak olan aşı sayesinde 2 beden incelmek, yaklaşık 10 kilo vermek mümkün olacak.

am 1 yıl içinde 2 beden birden incelmeyi sağlayan bir aşı bulundu. Danimarka’da Novo Nordisk ilaç firması tarafından geliştirilen aşının, kadınlar üzerinde denendiği ve başarılı olduğu belirtildi.

BİR YILDA 9 KİLO
Her gün kahvaltıdan önce “Liraglutide” adlı ilacı vücuduna enjekte edilen kadınların yılda ortalama 9 kilo verdikleri ifade edilirken, üçte birinin de senede 10 kilonun üzerinde kilo kaybettiği bildirildi.

Bu seviyedeki kilo kaybının kalp hastalıkları ve diğer hastalıklara dair riski azaltmaya yeteceğini de belirten firma yetkilileri, bu sayede uyku ve hayat kalitesininin artacağını ifade ediyor.

Beyine tokluk hissi veren aşının kan basıncını azalttığı, iyi kolesterolü yükselttiği, şeker hastalığını ortadan kaldırdığı ve alzheimer gelişimini de yavaşlattığı belirtildi.

Uzmanlar sadece az yeme ve spor yapmanın dünyadaki obezite krizini önlemeye yetmeyeceğini ifade ediyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
İlacın güvenilir olduğunun iyice ispatlanması için çalışmalar sürerken, aşının faydaları da Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan Avrupa Obezite Kongresi’nde açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER