5N1K HABER

Zatürre ile Savaşmanın Doğal Yolları

Zatürre ile Savaşmanın Doğal Yolları
11 Nisan 2017 - 0:28 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

Zatürre ile savaşmanın doğal yolları

Zatürree ile mücadele eden pek çok insan olduğundan, zatürree ile savaşmak da ciddi bir önem taşımaktadır. Zatürree ile nasıl mücadele edileceğinin yöntemlerine girmeden önce zatürreenin neden kaynaklandığını ve belirtilerini anlatmak gerekmektedir.

Zatürree, akciğerlerin iltihaplanması ile gerçekleşmekte olup, bakteri, virüs ya da mantar gibi mikro organizmaların enfekte edici etkilerinden kaynaklı oluşmaktadır. Çoğunlukla bakteriyel bir etki nedeni ile oluşan zatürreenin belirtileri arasında, akciğerlerde oluştuğundan, bu bölge ve çevresinde ağrı, solunum zorluğu gibi etkiler gösterilmektedir.

Bu belirtilerin yanı sıra soğuk algınlığında da görülen, ateşlenme, şişmiş bezeler halsizlik ve kırgınlık gibi belirtiler de görülmektedir.

Genellikle tıbbi tedavi yöntemleri ve antibiyotikler kullanılsa da, tamamen doğal yöntemler ile de tedavisi mümkündür. Bu tedaviler ile zatürreeyi yenebilir ve yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu tedaviler iki şekilde tanımlanabilir ve bu tanımlar kişini beslenmesi ile ve vücut bakımı ile ilgilidir.

Nasıl Beslenmeli

Beslenme stratejinizi geliştirmeden önce, hangi besinlerin ne gibi etkilerinin olduğunu bilmelisiniz. Zatürree

akciğerleri etkilediğinden, anti oksidan özellikleri olan ve bronşlarınızı temizleyip açabilecek özelliklere sahip olan bazı yiyecekler vardır.

Bu yiyecekleri kullanarak, zatürree semptomlarını azaltıp ortadan kaldırabilirsiniz. Bu besinler arasında en fazla antioksidan özellik taşıdığı bilinen sarımsak da vardır. Sarımsağın yanı sıra, havuç, turp, kereviz gibi besinler de var olup, bu besinlerin suyunu içmek de zatürreeye karşı ciddi bir etki gösterecektir.

Soğan ile birlikte bal tüketilmesi de bronşların açılmasında önemli bir rol oynayacağından, zatürree tedavisinde yardımcı olacaktır.

Bunların yanında zatürree olan kişinin kesinlikle hayvansal gıdalar ile beslenmemesi, aksine bitkisel gıda ürünlerini tercih etmesi gerekmektedir.

Bu yolla kolay emilimi olan bitkisel ürünler tercih edilecek, ancak bu bitkisel ürünler de protein bakımından zengin olan ve zatürreenin yaratmış olduğu enfeksiyonlar ile mücadele edecek olan bezelye, patlıcan ve patates gibi sebzelerden seçilecektir.

Zatürree hastalığından muzdarip kişilerin mutlaka beslenmesine dair bir strateji geliştirmesi ve bu stratejiyi disiplinli bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Bu şartlar altında zatürree etkileri zayıflayacak ve kişinin iyileşme süreci başlayacaktır.

Okaliptus ile Yapılacak Bakım Zatürreeden Koruyabilir

Zatürree olan kişinin akciğerlerini rahatlatacak ve solunum yollarını temizleyip açacak vücut bakımlarını uygulaması gerekmektedir.

Bu uygulamalar arasında, okaliptüs yağı ile yapılan sıcak su terapisi de yer almaktadır. Bu terapide sıcak suyun altında yaklaşık yirmi dakika kadar beklenmeli ve sıcak suya mutlaka okaliptüs yağı karıştırılmalıdır. Bu sayede akciğerleriniz ve solunum yollarınız temizlenecektir. Bu terapiyi haftada bir kere yapmanız yeterli olacaktır.

Zatürre Kısa Cevaplar

Zatürre belirtisi : En büyük belirtisi gece terlemesidir.
Zatürre bitkisel tedavi : Yazı içeriğinde beslenme üzerinden bitkisel tedavisi anlatılmıştır.
Zatürre bulaşıcı mı : Bulaşıcı değildir.
Zatürre kaç günde geçer : Tedaviye göre 1 hafta ile 1 ay arasında tedavisi vardır.
Zatürre tedavisi ne kadar sürer : 1 hafta ile 1 ay
Zatürre başlangıcı : Gece terlemesi ve kuru öksürük.
Zatürre nedir kısaca : Akciğer iltihaplanmasıdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER