5N1K HABER

YİNE OY KULLANMADILAR

YİNE OY KULLANMADILAR
01 Haziran 2014 - 19:06 'de eklendi ve 215 kez görüntülendi.

Kuşulular yine sandığa gitmedi

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Kuşu köyündeki yerel seçimler, 30 Mart’ta kimsenin oy kullanmaması nedeniyle bugüne ertelenmişti. Bugün tekrar yapılan seçime de kimse katılmadı.

“Kuşulular muhtar değil, belediye başkanı seçmek istiyor” sloganıyla seçime gidilmeyen köyde, muhtarlık seçimi için 4 sandık kuruldu. Kuşu Köy Olmasın Platformu üyesi Haşim Gürses, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kuşu’da bin 502 seçmenin kayıtlı olduğunu ve ancak kimsenin sandığa gitmeyeceğini söyledi.

Kuşu’nun nüfusunun 2013 yılında yapılan nüfus sayımında 2 bin 158 olduğunu belirten Gürses, şöyle devam etti: “2011 yılında yaşadığımız depremden dolayı nüfusumuz, o yıl düşük gözüktü ama gerçek öyle değil. 2013 ve 2014 nüfusumuz 2 binin üzerinde çıktı. 62 yıllık beldemizin kapatılmasına göz yumamayız. Mücadelemizi 1 yıldır sürdürüyoruz. 30 Mart yerel seçimlerinde muhtar seçmedik. Bugünde muhtar seçmiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de oy kullanmayacağız. Belediyeliğimiz verilinceye kadar oy kullanmayacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER