5N1K HABER

UYURKEN BULUNDU

UYURKEN BULUNDU
16 Haziran 2014 - 9:51 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.

Sarıyer’de piknik yapan Çelik Ailesi’nin 4 yaşındaki oğlu Baran Çelik, dün akşam saatlerinde ormanda kayboldu.

Çocuğu arama çalışmaları sabaha kadar devam etti. Baran’ın annesi Katibe Çelik, arama kurtarma çalışmalarını gözyaşları içinde izledi. Sabah saat 09.00’da mutlu haber geldi. Baran, kaybolduğu yere 4.5 kilometre mesafede uyurken bulundu.minik_baran1

Gündüz saatlerinde ailesi ile birlikte piknik yapmak üzere Sarıyer’de bulunan Belgrad Ormanı KirazlıBend mevkiine giden 4 yaşındaki Baran Çelik, dün saat 16.30 sıralarında ormanda kayboldu. Aile, bir süre ormanlık alanda çocuğu aradı. Ancak bulamayınca paniğe kapılarak çevredeki vatandaşlardan yardım istedi.

Baran Çelik’i hiçbir yerde bulamayan vatandaşlar, küçük çocuğun akşam saatlerinde piknik alanına yakın bir mesafede bulunan su havuzuna düştüğünden şüphelendi.

Bunun üzerine, önce kendi çabalarıyla havuzda küçük Baran’ı arayan vatandaşlar, daha sonra durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri, Baran Çelik’in bulunması için havuzdaki suyu boşalttı.

Ancak 1 saatlik çalışma sonunda Baran’ın izine rastlanamadı.

ARAMALARDA BABANIN BİLGİSİNE BAŞVURULDU
Ormanlık alanda ekipler ve gönüllü vatandaşlar tarafından yapılan aramalar sürerken, Baran Çelik’in babası 31 yaşındaki Mehmet Çelik olay yerine gelen polislere bilgi verdi. AKUT ekipleri de üzüntüye boğulan babaya, küçük Baran hakkında sorular sordu. Öte yandan Baran Çelik’in annesi 33 yaşındaki Katibe Çelik ve diğer aile yakınları da arama çalışmalarını gözyaşları içinde izledi.

KRİZ MASASI KURULDU
Baran Çelik’i kaybolduğu ormanda ekipler saatlerdir  onu ararken, ufak çocuğun  kaybolduğu piknik alanında kriz masası kuruldu. AFAD ve AKUT ekipleri bu kurulan masadan haritalar yardımı ile ormanda bulunan arama kurtarma ekiplerini yönlendirirken,  arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 50 Çevik Kuvvet polisi  olay yerine geldi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre ise toplam 150 kişilik arama kurtarma ekibi ve 17 asker çalışmalara destek veriyor. Gece saatlerinde ormanlık alanda yapılan aramaların daha etkin bir şekilde yürütülmesi için jandarmadan da termal kamera istendi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER