5N1K HABER

Ürettiği deterjanlar kapış kapış gidiyor

Samsun Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenci ve öğretmenlerin ürettiği deterjanlar,…

Ürettiği deterjanlar kapış kapış gidiyor
15 Ocak 2016 - 11:51 'de eklendi ve 509 kez görüntülendi.

Samsun’un Atakum ilçesinde bulunan ve 1977 yılında kurulan Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Kimya Teknolojisi Alanı öğrencileri ve öğretmenleri 1989 yılından bu yana ürettiği ve okulun ismini taşıyan deterjanlarla, kamu ve özel hastanelerin, vakıfların ve askeri birliklerin tercihi oluyor.

Kimya Teknolojisi Alanı Laboratuvarı’nda 11 öğretmen ve 21 öğrenci tuzruhu, kireç sökücü, sıvı bulaşık deterjanı, yüzey temizleyici, köpük sabun, lavabo temizleyici, oda parfümü, çamaşır suyu, sıvı el sabunu, anti bakteriyel sıvı sabun, cam silici, çamaşır yumuşatıcısı, yağ çözücü ve kolonya üretiyor. Okulun 2015 yılında bu ürünlerden 500 bin liralık satış gerçekleştirdiği açıklandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYIYLA ÜRETİM

Üretim ve satışlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Saraç şunları söyledi:

“Okulumuz 1989 yılında üretime geçti. 2014 yılında üretimimiz Sağlık Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi onaylarıyla üretime devam etmektedir. Bu öğretim yılında 28 çeşit sıvı deterjan ve el sabunu üretimi yapılmaktadır. Bölümümüzdeki laboratuvarda 11 öğretmenimiz görev alıyor. Bunlara ek olarak da 21 öğrencimiz çalışıyor. 2015 yılında 500 bin lira dolayında ciromuz var. Buradan elde edilen kardan öğrenci ve öğretmenlerimize katkı sağlanıyor. Okulumuzdaki üretimden isteyen herkes faydalanabilir ve alabilir. İlgi ve talep çok olursa yerlerine kadar da ulaştırabiliyoruz.”

Hakan AKGÜN / SAMSUN, (DHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER