5N1K HABER

Tüylenme Problemi ve Çözümleri

Tüylenme Problemi ve Çözümleri
08 Mayıs 2017 - 23:52 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

Tüylenme problemi

Tüylenme tabir-i caizse Adem ile Havva’dan beri başımıza dert olan bir problem. Gerek baylarda gerek bayanlarda bu sıkıntıyla karşılaşabiliniyor. Tüylerimiz aslında vücudumuzda çok önemli görevlere sahiptir. Bunlar cildimizi toz ve kirden korumak, vücut sıcaklığını kontrol etmektir.

Tüylenmenin nedenleri

Tüylenmenin genel olarak nedenlerini sıralayacak olursak;

– Hirsuitzm; bu sorunun sebebi hormonsal bozukluktur.
– Dönem dönem meydana gelen hormonsal değişimler
– Kadınlardaki androjen seviyesindeki artış
– Polikistik over sendromu
– Böbrek üstü bezlerindeki tümör
– İnsülin direnci
– Cushing

Tüylenme Belirtileri

Yüzdeki anormal tüy gelişimi, kısa zamanda vücuttaki tüylerde artış, vücuttaki kas yoğunluğunda artış,seste değişmeler ve aşırı akne tüylenmenin belirtileri arasındadır.

Tüylenmeye Karşı Doğal Yöntemler

Ev yapımı peeling : bu yöntemde zerdeçal tozu, besan unu ve su karıştırılarak bir karışım elde edildikten sonra elde edilen bu hamur tüylenmenin fazla olduğu bölgelere masaj yapılarak uygulanır ve kuruması beklenir. Kuruduktan sonra suyla yıkayarak durulayın.

Ponza taşı yöntemi : eğer ponza taşını düzenli olarak banyoda iken hafifçe ovarak uygularsan tüylenme sorununa yardımcı olduğunu görürsün.

Bir diğer karışım : bal, limon ve toz şekeri iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra bu karışımı ısıtın ve tüylerinize uygulayın ve daha sonra çekin. Eğer bu yöntemi kullanmak istiyorsanız tüyler yoğun ve uzun olmamalıdır. Bu yöntem etkilidir ama acılıdır.

Eski bir rus tarifi : bu yöntem için ceviz kabuğu ve su kullanacağız. Bu yöntemi şöyle uygulayacağız: ceviz kabuklarını kurulayın ve sonra yakın, eğer krem benzeri bir karışım istiyorsanız yanan ceviz kabuklarının külleri üzerine su dökün. On iki saat boyunca bir kapta bekletin ve sonra bir pamuk aracılığıyla emdirin. Tüylenme sorununuzun olduğu bölgeye bu karışımı uygulayın. Eğer işe yaradığını düşünüyorsanız bu uygulamayı günde üç kere uygulayın. Yarım saatlik uygulamayla bu karışım etkili olacaktır. Bu yöntemle önce tüylerin büyümesi durur sonra tüyler tamamen yok olur.

Limon ve tuz kürü : bu yöntemde kullanılacak malzemeler limon, tuz ve sudur. Bu yöntemi ağda sonrası uygulamalısınız. Bu yöntemi şöyle uyguluyoruz: bir tane limonu sıkın ve bir kapta tuzla beraber karıştırın. Ağda yaptıktan sonra ağda yapılan bölgeye bu karışımı uygulayın. Bu karışım ağdadan sonra üç-dört saat ağda yapılan bölgede kalmalıdır. Bu yöntemle üç-dört kere uyguladıktan sonra sonuç alındığını göreceksiniz. Bu yöntemde ilk önce tüylerin çıkışı yavaşlar daha sonra tüyler azalmaya başlar. Bu karışım tüylerin köklerine nüfuz ederek zayıflatır. Ancak dikkatli olunması gereken nokta yanma hissetmeye başlandığı an sürülen bölgenin hemen yıkanmasıdır. Eğer cildiniz hassassa yanma hissedebilirsiniz.

Nane çayı : nane çayı normal çay gibi demlenir. Demlendikten sonra tüylü bölgelere sürülür ve yıkanır. Bu yöntemde yine diğer yöntemler gibi tüyleri azalttığı söylenir ama diğerlerine göre daha az etkilidir, tüyleri azalttığı bir iddiadır.

Kısa Kısa Cevaplar

yüzde tüylenme nasıl geçer : Önerdiğimiz çözümlerden birini kullanabilirsiniz.
kadınlarda tüylenme için hangi doktora gidilmeli : Cildiye bölümü tedaviye başlama için en iyi bölümdür.
yüzde tüylenme yapan kremler : Badem özlü tüm kremler.
aşırı tüylenme bitkisel çözüm : Önerdiğimiz çözümlerden birini kullanabilirsiniz.
tüylenme için nane : Etkin bir yöntemdir. Halk içinde çokça kullanılır. Nane çayı kürünü kullanın.
kadınlarda tüylenme tedavisi : Eğer bitkisel çözümlerle sonuç elde edemezseniz mutlaka doktora başvurun
kadınlarda tüylenme nerelerde olur : Yüzde, karın bölgesinde, bel bölgesindeki tüylenme normal dışıdır.

Sizde yorum bölümünden tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER