5N1K HABER

TSK’ DA UZAK ÇAĞI BAŞLIYOR

TSK’ DA UZAK ÇAĞI BAŞLIYOR
07 Ağustos 2014 - 9:30 'de eklendi ve 432 kez görüntülendi.

YAŞ’tan önemli kararlar çıktı. Yeni kurulan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı, ‘milli füze’ yapımını koordine edecek. Bünyesinde bir de Uzay Grup Komutanlığı oluşturulacak.

Önceki gün sona eren Yüksek Askeri Şura’daki kararla kurulan ‘Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’na yönelik ayrıntılar netleşti: n Komutanlık, Türkiye’nin milli uzun menzilli hava savunma füze sistemi konusundaki çalışmalarını koordine edecek. n Başına orgeneralliğe yükselen Abidin Ünal’ın geçeceği komutanlık, istihbarat da dahil stratejik anlamda önem taşıyan tüm havacılık unsurlarını kontrol edecek. vwwvn Yeni komutanlık bünyesinde uzun menzilli hava savunma bataryalarının kontrolü için 4 grup komutanlığı oluşturulacak.

28 ŞUBAT GENERALLERİNE UZATMA

– ROKETSAN’ın imal ettği orta menzilli hava savunma sistemleri ve milli uzun menzilli hava savunma füzeleri konusundaki çalışmalar da komutanlığın emrinde gerçekleştirilecek.
– Yine yeni birim bünyesinde ‘Uzay Grup Komutanlığı’ yakın süreçte faal hale getirilecek.
– 28 Şubat Davası’nda yargılamaları süren 3 generalin görev süreleri ikinci kez uzatıldı.
– Deniz Kuvvetleri’nde Tümamiral Hasan Şükrü Korlu ve Tuğamiral Aydın Şirin, Hava’da ise Tuğgeneral Fethi Alpay ve Tuğgeneral Atilla Darendeli bir yıl erken terfi aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER