5N1K HABER

Tırnak bakımı nasıl yapılır

Tırnak bakımı nasıl yapılır
14 Ocak 2017 - 20:02 'de eklendi ve 175 kez görüntülendi.

TIRNAK BAKIMI NASIL YAPILIR

tırnak bakımı limon, evde tırnak uzatma, ayak tırnak bakımı nasıl yapılır, doğal tırnak bakımı, evde tırnak beyazlatma, tırnak maskesi

Bayanlarımızın el ve ayak tırnaklarının güzelliğine ne kadar önem verdiğini gayet iyi biliyoruz. Hele ki yaz aylarında, sandalet ayakkabılar, ucu açık topuklu ayakkabılar, terlikler ve diğer modeller kullanılırken, ayak tırnaklarınıza biraz daha özen göstermeniz gerekiyor. Elbette ki kullanacağınız ojeler, hem el hem de ayak tırnakları için bir güzellik sağlasın istiyorsunuz öyle değil mi? Bu durumda bakımsız tırnaklarda ne kadar kötü bir görünüm olurdu yanlış mıyım? Bunun için tırnak bakımlarınızı tam anlamı ile yapabilir, yaz aylarında mükemmel görünümler sağlayabilirsiniz.

Tırnaktaki beyaz lekelere dikkat OKU >>

Tırnak bakımı nasıl yapılır?

Tırnak bakımı profesyonel olarak bakım merkezlerinde gerçekleştirilebildiği gibi evde kendi imkânlarınız ile de gerçekleştirilebilmektedir. Bu işe tırnak kesmek ile başlayacaksanız eğer, tırnaklarınızın kırılmaması için sıcak su ile bir duş aldıktan ya da ellerinizi ve ayaklarınızı yıkayarak, yumuşattıktan sonra başlayabilirsiniz. Böylelikle hem daha rahat kesim sağlayacak hem de kırılma, çizilme gibi durumlardan uzak duracaksınız.

Cünupken tras olmak ve tırnak kesmek OKU >>

Vazelin kullanabilirsiniz

Tırnaklarınızı kestikten sonra eğer ki güllü bir vazelin kullanmak isterseniz, törpü işlemini bunun sonrasına bırakabilirsiniz. Tırnaklarınızı törpülemeden önce kullanılacak olan vazelin, mükemmel bir yumuşaklık ve nem kazandıracaktır. Böylelikle tırnak ve kenarlarını törpülemek daha kolay bir hale gelecek olurken, sizlere yardımcı olabilecektir. Eğer ki vazelin kullanmayacaksanız, kesim sonrasında hemen törpüleyebilir ve net şeklini görebilmek için yıkamanız gerekebilir. Yıkamadan önce tam olarak net bir görünüm sağlanmayabilir.

Manikür ve pedikür için özel içeriklere sahip olan kremler, nemlendiriciler bulunmaktadır. Yine kozmetik sektöründe bu konuda pek çok marka sizlere destek olurken, bu ürünlerden de sahip olarak, kendinize profesyonel bir destek sunabilirsiniz. Elbette ki yine bu işlemler için tasarlanmış olan manikür ve pedikür setleri sizlerin işinizi daha kolay bir hale getirebilecektir.

Zeytin Yağı ve Tırnak Bakımı OKU >>

Kütikül temizliği

Tırnaklarımızın kenarlarında bulunan kütiküller her ne kadar tırnaklarımıza destek olsa da, bunların temizliğini yapmak istemekteyiz. Bunun için de kütikül temizleme çubukları kullanılması gereken gereçler arasında. Yine bu temizlik için özel olarak tasarlanan kütikül temizlik ürünlerinden sahip olarak, kendinize daha profesyonel bir destek sunabilirsiniz.

Tırnağınız bu şekil soyuluyorsa dikkat OKU >>

Oje ve parlatıcılar

Yukarıda yer alan işlemler yapıldıktan sonra artık kendi zevk ve tarzınıza göre oje ve parlatıcılar kullanabilirsiniz. Bunun için de tırnak yapınıza uygun olan kaliteli ürünlerden seçim yapabilirsiniz. Tek renk, desenli dizayn için uygun olan pek çok oje seti bulunurken, birbirinden farklı şekiller ve şablonlar ile farklı bir tarz da yansıtabilirsiniz.

Tırnaklarınız Kişiliğinizi Ele Veriyor OKU >>

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 6 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER