5N1K HABER

TEOG sınav sonuçları açıklandı

TEOG sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. MEB yüzbinlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG sınav sonuçlarını az önce…

TEOG sınav sonuçları açıklandı
16 Ocak 2016 - 11:02 'de eklendi ve 398 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında, 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği birinci dönem merkezi ortak sınavların sonuçları açıklandı. Öğrenciler, sınav sonuçlarını e-Okul üzerinden öğrenebilecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, TEOG sistemi kapsamında birinci döneme ait ortak sınavların 25-26 Kasım’da gerçekleştirildiği anımsatıldı. Bakanlığın her yıl sınav takvimini ilan ederken öğrenci, öğretmen ve okul idaresince yapılması gereken iş ve işlemlerin zamanında gerçekleşmesini öngördüğü belirtilen açıklamada, sınav sorularına yönelik itirazların hukuka uygun bir biçimde değerlendirilmesi için gerekli başvuru ve yargı sürecinin dikkate alındığı ifade edildi.

Açıklamada, “15 Ocak 2016 tarihi itibarıyla ivedi yargılamaya ilişkin süre tamamlanmıştır. Türkiye genelinde ve yurt dışındaki 14 merkezde gerçekleştirilen sınavlara ilişkin sonuçlar, bugün saat 19.00 itibarıyla e-okul sistemine aktarılmıştır. Sonuçların tüm öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diler, süreçte katkısı olan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz” denildi.

Sonuçları öğrenmek için tıklayın: https://e-okul.meb.gov.tr

DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER