5N1K HABER

SUBAY TRAŞI VE MODELLERİ

SUBAY TRAŞI VE MODELLERİ
22 Şubat 2015 - 23:26 'de eklendi ve 3943 kez görüntülendi.

Subay traşı kaç numara, Subay Traşı nasıl olur, Subay traşı nasıl kesilir

SUBAY TRAŞI VE MODELLERİ

Resimli anlatım için tıklayın >>

Farklı yerlerde subay traşı saç kesimi uygulansa da ülkemizde de oldukça yaygın olan bir model olarak karşımıza çıkar. Askerlikte saçların düzgün kesilmesi ve belli bir uzunluğu geçmemesi nedeni ile bu modele subay traşı ismi verilmiştir. Genel olarak kısa saç seven erkekler tarafından daha çok uygulanır. Askerlik görevini yapan erkeklerin de bu modelde saç kestirmesi daha uygun olacaktır. Subay traşı için farklı kesim tarzlarına rastlamak da mümkün olur. Bu tarz kesim yapılacak olduğu zaman traş makinesinden yardım almak gerekecektir. Aksi takdirde düzgün bir sonuç ortaya çıkmaz. Çünkü subay traşları kısa yapılır ve makasla bu kısalığa ulaşmak pek de mümkün değildir. Ancak makine sayesinde istenen sonuçları elde etmek daha kolay olur. Bu nedenle evde kendi kesmek isteyen kişilerin makineye başvurması önemlidir. Subay traşı nasıl kesilir sorusuna aramış olduğunuz cevabı en uygun biçimde size bu işte uzman kişiler verecek ve istediğiniz sonuçları almanızı sağlayacaktır. Kesim farklı tarzlarda yapıldığı için farklı sonuçların ortaya çıkması mümkün olur. Öncelikle saçların yan kısımları ince ve kısa şekilde kesilir. Daha sonra üst kısımları da buna uygun şekilde kısalttırılır. Ancak üst kısımlar ve yanlar eşit uzunlukta olmazlar. Yanlar ne kadar kısaysa üstler buna uygun şekilde biraz daha uzun bırakılır. Böylece subay traşı ortaya çıkmış olacaktır.

Subay traşı nasıl olur sorusunu merak ediyorsanız çeşitli görsellerden de yararlanabilirsiniz. Bazı kişiler üst kısımları daha uzun bırakmayı tercih ederler. Ancak genelde üst kısımlar da belli bir uzunluğu geçmez ve kısa kalır. Aksi takdirde meydana gelen tarz subay traşı olmayacaktır. Yan kısımlar kısa olduğu için saç derisi de meydana çıkar. Oldukça kısa bir model olmasından ötürü normal hayatta da uygulanan bir traştır. Ancak askerliğini yapan kişiler bu modeli daha çok uygularlar. Hem askerlik de bakım aşamasında zorluk yaşanmaz hem de kurallara uygun bir saç kesimi modeli olduğu için tercih edilir. Çünkü askerlik boyunca saçların belli bir uzunluğu geçmemesi gerekecektir. Çünkü uzun saç askerlikte kurallara aykırı olur. Bunun yanı sıra sakalların da kesilmesi ve uzatılmaması son derece önemli konular arasında bulunur. Oldukça düzgün bir saç kesim modelidir. Günümüzde birçok erkeğin sürekli olarak tercihi haline gelmiştir ve bu nedenle de uygulaması sık biçimde yapılır.

Bu saç modelini yaptıracak olan bazı kişiler de subay traşı kaç numara sorusunu merak ederler. Kesim yapılacak olan yere göre değişiklik gösterse de 3 numara diye tabir etmek yanlış olmaz. Çünkü yanlarda bırakılan uzunluk daha kısadır ancak üst kısımlar biraz daha 3 numaraya uygundur. Askerlik mesleğinde saçları komple 3 numara kestirmek de bir çeşit subay traşı modeli olarak bilinir ve uygulaması yapılır.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYIN >>

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 7 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER