SİBEL CAN YIKILDI

Fatih Mahallesi’ndeki evinde henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce tabancayla başından vurulan Mutlu Kaya, Ergani Devlet Hastanesine kaldırıldı. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Kaya’nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Mutlu Kaya, Sibel Can’ın evine yaptığı ziyarette kendini anlatırken “Benim elbisem ve ayakkabım yok” sözü herkesi çok üzmüştü. Peki Mutlu Kaya kimdir?

MUTLU KAYA’NIN HİKAYESİ
Yarışmanın ilk bölümünde Sibel Can, Diyarbakır’dan gelen ‘sesi çok güzel’ ihbarına yanıt verip Ergani ilçesine gitmişti. Mutlu Kaya bir ilköğretim okulunun çay ocağında çalışıyordu. Sibel Can’ı karşısında görünce şaşırmıştı. Üniversiteyi kazanmasına rağmen maddi olanaklar yüzünden okumaya gidemeyen Mutlu Kaya, yoksul bir ailenin kızı.

8 çocuk doğuran annesiyle birlikte evleri olmadığı için evli olan ablalarının evinde yaşıyorlar. Tek bir odada yatıp kalkan Mutlu ve ailesinin hikayesi izleyen herkesi derinden sarstı. Mutlu Kaya’nın Sibel Can’ın teklifini kabul edip İstanbul’a gelmeye karar verdiği anda söylediği ‘Benim elbisem ve ayakkabım yok’ sözü herkesi çok üzmüştü.

“BABASI TEHDİT ETTİ” İDDİASI
Mutlu Kaya’nın yarışma katılmaya karar verdiği dönemde tehdit aldığı belirtildi. 17 Nisan’da Posta gazetesinde çıkan habere göre, Mutlu Kaya, yarışmaya katılmaya karar verdiği zaman akrabalarının kendisine kızdığı ve “Televizyona çıkıp şarkıcı mı olacaksın? Biz aşiretiz seni öldürürüz” dedikleri belirtildi.
Haberde olayı Sibel Can’ın da doğruladığı ifade edilerek, Can’ın şu açıklamasına yer verildi: “O benim Sindirellam, prensesim. Sonuna kadar arkasındayım. Bu tehditler onun geleceğini karartmamalı. Mutlu okuyacak, bu işin eğitimini alacak. Sesi kadar kaderi de güzel olacak.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir