SİBEL CAN’ A MÜJDELİ HABER

Şarkıcı Sibel Can, kaçak otomobil soruşturması kapsamında el konulan cipi ile ilgili Çiftkurtlar Otomotiv’e açtığı alacak davasını kazandı. Mahkeme, Can’a “0” kilometre olarak satılan aracın daha önce kullanıldığını belirleyerek ‘ayıplı mal’ olduğuna karar verdi. Karar gereği, araç Çiftkurtlar Otomotiv’e iade edilecek; Can’ın ödediği 314 bin lira para ise faizi ile kendisine ödenecek.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü’nün 2012’den beri yürüttüğü soruşturma kapsamında yüze yakın lüks otomobile el konulmuştu. Sibel Can’ın Mercedes marka cipine de 1 Kasım 2012’de el konuldu. El konulma gerekçesi, söz konusu cipin ithalatında usulsüzlük yapıldığı iddiasıydı.

ALACAK DAVASI AÇTI
Sibel Can cipine el konulmasından sonra 27 Aralık 2012 günü, avukatı Şevket Çelik aracılığı ile İstanbul 3. Tüketici Mahkemesi’nde alacak davası açtı. Can’ın iddiasına göre, kendisine satılan 2009 model cip daha önce Amerika’da kullanılmıştı. İddianın dayanağını ise, yürütülen soruşturma kapsamında Çiftkurtlar MCV Otomotiv Tic. Ltd. Şti’nin ithalat yaptığı Amerika’daki şirket yetkililerinin, soruşturma birimlerine verdiği bilgiler oluşturdu. Açılan davaya karşı savunma yapan Çiftkurtlar’ın avukatı ise, Can’ın otomobiline el konulmasının kendi sorumlulukları olmadığını kaydetti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir