Rüyada Ağlamak Ne demek Önemli Uyarı

rüyada kendini ağlarken görmek, rüyada ağlamak üzülmek, rüyada hıçkırarak ağlamak, rüyada sesli ağlamak, rüyada başkasının ağladığını görmek, rüyada ağlamak diyanet, rüyada ağlayarak uyanmak, rüyada birine sarılıp ağlamak

Rüyada Ağlamak Nedir

Yorumcular rüyada ağlamanın anlamını çoğu kez sevinç, fakat bazı durumlarda da kedere işaret ettiğini söylemişlerdir. Fakat rüyaları hayra yormak gerektiğinden sevinç, ferahlık ve kederden kurtulmak olarak yorumlamak daha uygundur.

Kişi eğer rüyasında yaptığı bir yanlıştan dolayı ve dolayısıyla Allah korkusundan ağlıyorsa yaradanın kuluna yardımcı olacağına , gam ve kederin gitmesine ferahlığa kavuşacağına, fakat ağlayıp kişinin gözlerinden göz yaşı gelmiyorsa hayal kırıklığına uğrayacağına tabir edilir.

Aslında “Rüyada Ağlamak”  bulunmaz bir işarettir. Sevince, rahatlığa, helal mal kazanmaya, helal para kazanmaya yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kişi Allah’ın rahmetine kavuşmuş olur. Genel olarak sıcak gözyaşı kedere eleme, soğuk hissedilen  göz yaşı gamdan, kederden kurtulmaya işarettir.

Toparlamak gerekirse duruma göre sevinç yada kedere işarettir. Rüyada sessizce ağlamak keder, üzüntülerin bitmesine, rüyada ağlarken gözlerden yaş akması murada ermeğe, sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulmaya işarettir.

Kirmani Yorumu / Tabiri : Rüyasında ağlayan kişinin çok sevineceğine, ağlamaktan gözlerinin yaşarması helâl mal edineceğine delalettir.

Yüksek Sesle Ağlamak Neye İşaret Eder

Yüksek sesle ağlamak, feryat figan ederek, elini yüzüne vurarak, söz ve ağıtlar söyleyerek, yakasını kıyafetini yırtarak ağlamak, uyandığında da bu şekilde ağlayacağı bir şeyler yaşayacağına tabir edilir.

Allah Korkusundan Ağlamak Neye İşaret Eder

Kişinin rüyasında Allah korkusundan ağlamak, sevince, mutluluğa, feraha, rahatlığa ayrıca iyi bir geleceğe ulaşmak demektir. Rüyada ağlamak, yüce Yaratandan korkmaya, O’nun rahmetine nail olmaya, muhtaç olan kimseler içinse dertlerinin kısa sürede biteceğine delalet eder . Gözyaşı olan yere Allah’ın rahmeti iner.

Vefat Eden, Ölen Birine Ağlamak

Ebu Said El-Vâiz rivayeti şöyledir : Rüyasında bildiği tanıdığı birinin öldüğünü, ve buna ağladığını görmek, gördüğünün çıkacağına, keder, hüzne işaret eder.

Ayrıca tam tersi tabirlerde vardır. Buda öldüğü görülen kişinin sağlığına kavuşacağı veya rahata ereceğine delalet eder.

Rüyada Yüksek Sesle Ağlamak

Rüyada yüksek sesle ağladığını veya hıçkırarak ağladığını görmek uyandığında aynı üzüntüyü yaşayacağına işaret eder. Fakat rüyada sessiz sessiz ağladığını gören kişi ise berekete yorumlanır.

Ağlamak ruhun saflığına samimiyete işaret eder.

Rüyada gözyaşı yüzünü yakıyorsa veya acıtıyorsa bir sevince kavuşacağınıza, yüzünüzü üşütüyorsa üzüleceğinize, işaret eder

Rüyada Ağladığı halde gözünden yaş gelmediğini göre kişinin, uzun süredir beklediği, ümit ettiği şeyler maalesef olmaz. Ağladığını ve gözünden aktığını görmek, bazı pişmanlıklara işaret eder, ayrıca günahlarından dolayı tövbe etmesi gerekir.

Kur’an Okurken veya Dinlerken Ağlamak

 

Eğer Allah (C.C) korkusundan ve sevgisinden, günahını bilip pişman olmaktan veya Kur’an dinlerken veya Kur’an okurken ağlıyorsa, o zaman rüyayı görenin sevinmesine, dertlerinin bitmesine delalet eder.

Sessizce Ağlamak

İmam-ı Nablusî tabiri : “Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, Rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin almasına işaret eder.

Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanmak aslında çok iyi bir durumdur. Beklediği iyi bir haberi alacağına. Eğer bir işe girişecekse o işin olacağına delalet eder.

Ağlamak Bağırmak

Rüyasında feryat figan ederek ağlamak sevinçle yorumlanır.

Eğer korkup da feryat etmişse, bu hayatında yaşadığı bir hatadan ve yaptığı bir haksızlıktan kaynaklandığına yorumlanır.

Başka birinin kendisine bir kötülük yapacağını düşünerek yardım istemek için bağırmışsa, işlediği veya işleyeceği bir suçtan dolayı cezai işleme maruz kalacağına işaret eder.

Sonuç olarak söylemek gerekirse , rüyada ağlamak güzel haberlere , muradının gerçekleşmesine hüzün, elem ve kahırdan kurtulmaya işarettir.

NOT: Gördüğünüz rüyayı yorum bölümünde yazarsanız gazetemiz astrologları yorumlamaya çalışacaktır.

Rüyada ağlamak

Rüyada Ağlamak Ne demek Önemli Uyarı” üzerine 23 düşünce

 1. Medos ibi

  Rüyamda ikiz cocuga hamileyim ve arkadasim diyorki bana ikiz cocugundan biri yasamiyor tüm belirtiler bunu gösteriyor farkinda degilmisin diye..aglamaya basliorum göz yaslarim sel oluyor bagira bagira olamazzz diye …ve gercekdende 6 aylik hamileyim suan

  Cevapla
 2. Leyla

  Merhaba ruyamda erkek kardeşimin öldüğünu goruyorum icim yana yana ağlıyorum sonra cansız bedenini gördüğümde daha çok ağlıyorum bu şekilde sabah ezanı okunurken uyandım ama uyandığımda aynı acıyı yaşıyordum bunun anlamini yorumlarsaniz sevinirim.

  Cevapla
 3. Sevim

  Rüyamda anneme ağlayarak arkadaşımla küs olduğumu anlatıyordum. Annemde üzülme o senin çok eski arkadaşın barışırsınız diyordu. Gördüğüm rüya ne anlama geliyor acaba

  Cevapla
  1. 5n1k haber Yazar

   Çevrenizle yaşadığınız önemli bir sorunu çözeceksiniz. Sorunlarınız da ailenize danışmaktan çekinmeyin.

   Cevapla
 4. Sezande

  Fadime hanım bende hemen hemen aynı rüyayı gördüm. Cevap için teşekkürler. Böyle bir yorumu nerden bulabilirim derken aynı rüyayı görmüş birine rastladım.

  Cevapla
 5. Fadime hanım

  Sesli sesli ağlıyorum ama karşımdaki benimle normal konuşmaya devam ediyor. Acaba diyorum içten içemi ağlıyorum diye kendimden şüpheleniyorum ama anlayamıyoru. Bu rüya neye işaret eder.

  Cevapla
  1. 5n1k haber Yazar

   Bu bir işaret. Zayuflığınızı veya duyarkılığınızı etrafınıza gmstermeyin.

   Cevapla
 6. rüya

  son bir aydır hep üzüntülü rüyalar görüyorum ağlamalar seller deniz ortasında kalmalar vs. arkasından ablamı kaybettim.:( kötü rüyalar görmek kötü sonla bitiyor sanıyorum

  Cevapla
 7. Saffet

  Rüyada ağlamak gerçektende rahatlamak demektir. Bunu birçok sefer test ettim. Hem kendimde böyle oldu hemde arkadaşlarımda böyle oldu. Önce hayra yormak gerek.

  Cevapla
 8. Refik

  Bir tövbem vardı. Aynısı gördüm ağlayarak tövbe ettim. Allah kabul etsin inşallah.

  Cevapla
 9. Suzan

  Evet arkadaşlar ben bu rüyayı gördükten 3 gün sonra bebek sahibi olacağımı öğrendim. Şükürler olsun 1 ay sonra doğum var. Çok mutluyum.

  Cevapla
 10. Zübeyde

  Rabbim yardım et bugünleride atlatalım. Hergece ağlıyorum hem rüyamda hem gerçekte. Lütfen sizde dua edin.

  Cevapla
 11. Hatice can

  Usul usul ağlıyordum. Çocuklar içeride oturuyordu. Allah’ım inşallah atlatırız bu günleri.

  Cevapla
  1. 4151haber Yazar

   İçinde bulunduğunuz duruma gösterdiğiniz sabır ve sebat Allah tarafından rahmet ile ödüllendirileceğine delalet eder. Allah yardımcınız olsun İnşallah.

   Cevapla
 12. Hayat Değer

  Rüyamda aynaya bakarak ağlıyordum. Nedenini bilmiyorum ama bakıp bakıp ağlıyordum. Bunun anlamı ne olabilir.

  Cevapla
  1. 4151haber Yazar

   Sessizce ağlıyorsanız kendinizle ilgili (yani başkasına verdiğiniz değil) bir pişmanlığınız var demektir. Bu durumda Allah (c.c) ın rahmetine mahsar olacaksınız yorumu çıkar.

   Cevapla
   1. Canan

    Rüyamda nişanlımın dayılarına bağırarak ve yerde dökülmüş yemeğin temiz kalan kısımını tutarak ağlıyordum ve siz bir sürü yemekten bir tabak veremeyecek kadar acizmisiniz diyordum yüksek sesle başımda 3 ,4 kişi vardı

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir