5N1K HABER

Rüyada Ağlamak Ne demek Önemli Uyarı

Rüyada Ağlamak Ne demek Önemli Uyarı
17 Şubat 2017 - 23:31 'de eklendi ve 2214 kez görüntülendi.

rüyada kendini ağlarken görmek, rüyada ağlamak üzülmek, rüyada hıçkırarak ağlamak, rüyada sesli ağlamak, rüyada başkasının ağladığını görmek, rüyada ağlamak diyanet, rüyada ağlayarak uyanmak, rüyada birine sarılıp ağlamak

Rüyada Ağlamak Nedir

Yorumcular rüyada ağlamanın anlamını çoğu kez sevinç, fakat bazı durumlarda da kedere işaret ettiğini söylemişlerdir. Fakat rüyaları hayra yormak gerektiğinden sevinç, ferahlık ve kederden kurtulmak olarak yorumlamak daha uygundur.

Kişi eğer rüyasında yaptığı bir yanlıştan dolayı ve dolayısıyla Allah korkusundan ağlıyorsa yaradanın kuluna yardımcı olacağına , gam ve kederin gitmesine ferahlığa kavuşacağına, fakat ağlayıp kişinin gözlerinden göz yaşı gelmiyorsa hayal kırıklığına uğrayacağına tabir edilir.

Aslında “Rüyada Ağlamak”  bulunmaz bir işarettir. Sevince, rahatlığa, helal mal kazanmaya, helal para kazanmaya yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kişi Allah’ın rahmetine kavuşmuş olur. Genel olarak sıcak gözyaşı kedere eleme, soğuk hissedilen  göz yaşı gamdan, kederden kurtulmaya işarettir.

Toparlamak gerekirse duruma göre sevinç yada kedere işarettir. Rüyada sessizce ağlamak keder, üzüntülerin bitmesine, rüyada ağlarken gözlerden yaş akması murada ermeğe, sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulmaya işarettir.

Kirmani Yorumu / Tabiri : Rüyasında ağlayan kişinin çok sevineceğine, ağlamaktan gözlerinin yaşarması helâl mal edineceğine delalettir.

Yüksek Sesle Ağlamak Neye İşaret Eder

Yüksek sesle ağlamak, feryat figan ederek, elini yüzüne vurarak, söz ve ağıtlar söyleyerek, yakasını kıyafetini yırtarak ağlamak, uyandığında da bu şekilde ağlayacağı bir şeyler yaşayacağına tabir edilir.

Allah Korkusundan Ağlamak Neye İşaret Eder

Kişinin rüyasında Allah korkusundan ağlamak, sevince, mutluluğa, feraha, rahatlığa ayrıca iyi bir geleceğe ulaşmak demektir. Rüyada ağlamak, yüce Yaratandan korkmaya, O’nun rahmetine nail olmaya, muhtaç olan kimseler içinse dertlerinin kısa sürede biteceğine delalet eder . Gözyaşı olan yere Allah’ın rahmeti iner.

Vefat Eden, Ölen Birine Ağlamak

Ebu Said El-Vâiz rivayeti şöyledir : Rüyasında bildiği tanıdığı birinin öldüğünü, ve buna ağladığını görmek, gördüğünün çıkacağına, keder, hüzne işaret eder.

Ayrıca tam tersi tabirlerde vardır. Buda öldüğü görülen kişinin sağlığına kavuşacağı veya rahata ereceğine delalet eder.

Rüyada Yüksek Sesle Ağlamak

Rüyada yüksek sesle ağladığını veya hıçkırarak ağladığını görmek uyandığında aynı üzüntüyü yaşayacağına işaret eder. Fakat rüyada sessiz sessiz ağladığını gören kişi ise berekete yorumlanır.

Ağlamak ruhun saflığına samimiyete işaret eder.

Rüyada gözyaşı yüzünü yakıyorsa veya acıtıyorsa bir sevince kavuşacağınıza, yüzünüzü üşütüyorsa üzüleceğinize, işaret eder

Rüyada Ağladığı halde gözünden yaş gelmediğini göre kişinin, uzun süredir beklediği, ümit ettiği şeyler maalesef olmaz. Ağladığını ve gözünden aktığını görmek, bazı pişmanlıklara işaret eder, ayrıca günahlarından dolayı tövbe etmesi gerekir.

Kur’an Okurken veya Dinlerken Ağlamak

 

Eğer Allah (C.C) korkusundan ve sevgisinden, günahını bilip pişman olmaktan veya Kur’an dinlerken veya Kur’an okurken ağlıyorsa, o zaman rüyayı görenin sevinmesine, dertlerinin bitmesine delalet eder.

Sessizce Ağlamak

İmam-ı Nablusî tabiri : “Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, Rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin almasına işaret eder.

Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanmak aslında çok iyi bir durumdur. Beklediği iyi bir haberi alacağına. Eğer bir işe girişecekse o işin olacağına delalet eder.

Ağlamak Bağırmak

Rüyasında feryat figan ederek ağlamak sevinçle yorumlanır.

Eğer korkup da feryat etmişse, bu hayatında yaşadığı bir hatadan ve yaptığı bir haksızlıktan kaynaklandığına yorumlanır.

Başka birinin kendisine bir kötülük yapacağını düşünerek yardım istemek için bağırmışsa, işlediği veya işleyeceği bir suçtan dolayı cezai işleme maruz kalacağına işaret eder.

Sonuç olarak söylemek gerekirse , rüyada ağlamak güzel haberlere , muradının gerçekleşmesine hüzün, elem ve kahırdan kurtulmaya işarettir.

NOT: Gördüğünüz rüyayı yorum bölümünde yazarsanız gazetemiz astrologları yorumlamaya çalışacaktır.

Rüyada ağlamak

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 23 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER