5N1K HABER

Roman vekilden AK Parti’li vekillere: Hani Romanları seviyordunuz!

Romanlarla ilgili girişimleriyle AK Parti milletvekillerinin de takdirini alan CHP’nin Roman…

Roman vekilden AK Parti’li vekillere: Hani Romanları seviyordunuz!
11 Ocak 2016 - 21:32 'de eklendi ve 325 kez görüntülendi.

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, önceki gün araştırma önergesiyle ilgili Roman Milletvekili Özcan Purçu’yu, “Tüm Roman kardeşlerimizle birlikte tüm Türkiye sizleri izliyor” sözleriyle kürsüye davet etti.

‘ÜNZİLE KARDEŞİMİZ ÇADIRDA VEFAT ETTİ’

Purçu ise kürsüden, “En önemli nokta Roman kardeşlerimizin barınma meselesi. Geçen gün de burada bas bas bağırdım ama önlem alamadığımız için, gene çadırda maalesef kötü yaşam koşulları sebebiyle Ezine’de bir kardeşimiz, 48 yaşındaki Ünzile kardeşimiz vefat etti. Bakın, işte yaşam şartlarımız” diyerek çadır fotoğraflarını kürsüden gösterdi.

Purçu, “Geçenlerde dedim ki, ‘Romanları seviyor muyuz?’ Herkes ‘Seviyoruz’ dedi. Tamam, ne güzel. Ama, dilde sevmeyelim, yürekten sevelim, gönülden sevelim, onlara da bir şeyler yapalım. Şu çadırda 6 aylık bebek öldü burada, 6 aylık bebek” açıklamasını yaptı.

AK Partili sözcünün ‘önerge aleyhinde’ söz almasına da sitem eden Purçu, “Aleyhimde ne konuşacaksınız arkadaşlar ya! 92 seneden beri ilk defa konuşmuşuz burada. Elektrik yok, su yok, çocuklar çöpten besleniyor” diye seslendi.

Konuşmaların ardından önergenin AK Partililerin oylarıyla reddedilmesine sinirlenen Purçu, ön sıraya yürüyerek AK Partililere doğru, “Hani Romanları seviyordunuz! Neden hayır dediniz” diye bağırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER