5N1K HABER

Replika – Replika Alınır mı? Telefon, Ayakkabı, Parfüm

Replika – Replika Alınır mı? Telefon, Ayakkabı, Parfüm
15 Mart 2017 - 23:22 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

replika ne demek, replika telefon alınır mı, replika ayakkabı alınır mı, replika dünyası alınır mı, replika giyim alınır mı, replika parfüm alınır mı

Replika Ürün Nedir ?

Son dönemde internet ticaret hacminin arttığı satıcının ve alıcının birbirini tanımadığı ve fiziki olarak gerçek yerlerinin nerede olduğunu bilmeyen ticarette replika ürünler öne çıkıyor. Satıcıların sunduğu fiyat cazibesine kapılan birçok tüketici almasa dahi aklında soru işareti bırakmaktadır. Hatta birçok satıcı gerçeğinin aynısı olduğunu sadece Replika şeklinde açıklıyor.

Replika, bir ürünün birebir kopyası anlamına gelmektedir. Bundan hem görünüş hem nitelik hemde özellik olarak birebir aynısı anlamı çıkarmak mümkündür. Replika ürünlerde en önemli husus görüntünün benzemesidir. Daha sonra diğer özellikleri saymak mümkündür.

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır?

Birebir Replika (1.sınıf Replika) : Bunları anlamanın tek yolu garanti belgesi ve faturasıdır. Çünkü replika konusunda kendilerince profesyonel(!) çalışan insanlar vardır. Takip ettikleri markanın ürünlerini çok çok iyi inceleyip aynısı üretirler. Hatta marka sahibinin ürettirdiği üretimhanelerde ürettirirler. Çinde bu iş çok yaygındır.

İyi Kalite Replika : Bu tür replikada görüntü ve işlevsellik kullanıcıyı memnun edecek seviyededir fakat bazı farklar sizi aydınlatabilir.Bunlar;

Fiyat : Aradaki fiyat farkının mantıklı bir izahı yoktur.
Ağırlık : Kullanılan malzeme farkından dolayı mutlaka bir ağırlık farkı olacaktır.
Renk : Orjinal renkleri kullanmak imkansızdır.
Ambalaj : Ambalaj kalitesi, yazı tipleri, Logo baskı kalitesi, Hologram mutlaka farklılık gösterir.
Satıcı : Satıcı mutlaka marka tarafında eğitilmiş konusuna hakim olur, müşteri ile ilişkisi kurumsaldır. Fakat replikada şaka gibi bir adam size satış yapmaya çalışır.

Kötü Replika : Öncelikle bir uyarıda bulunalım. Bunlar genellikle Tv satışları veya online satışlar üzerinden yapılır. Elinize aldığınız anda anlarsınız?

Replika Telefon Nasıl Anlaşılır? Neden Alınmamalıdır?

Fiyat farkı barizdir, ağırlık kalitesiz malzeme kullanımından dolayı hafiftir, Renk yaklaşık olarak aynıdır, Ambalaj kalitesi kötüdür ve ürünle uyumsuzdur. Satıcı markaya değil kendisine güvenmenizi ister. Faturada marka model yazmaz genel ifadeler kullanılır.

Neden alınmamalıdır; Yaydığı radyasyon tehlikeli seviyededir. İletişim güvenliği yoktur. Fonksiyonlarının çoğu çalışmaz. Performansı çok kötü seviyededir. Darbe, çarpma, düşme gibi etkenlerde çoğu zaman bozulur. Teknik servis yoktur tamiri de mümkün değildir.

Replika Parfüm, Kozmetik Nasıl Anlaşılır? Neden Alınmamalıdır?

Kalıcı değildir, Kalıcı olanlar da birkaç saat sonra rahatsız edici bir kokuya dönüşür, Ambalaj kalitesi çok kötüdür, Online, seyyar tezgahta veya sokak arasında satılır.

Neden alınmamalıdır; Teninize direk temas ettiği için kanser dahil bir çok hastalığa sebep olur, Kıyafetlerinizin rengini bozabilir, nefes hastalıklarına sebep olabilir.

Replika Giyim Nasıl Anlaşılır? Neden Alınmamalıdır?

İlk yıkamadan itibaren şekilsel ve renk olarak dağılmalar başlar, yıpranma ve yırtılma kısa sürede gerçekleşir. Orjinali gibi şekilli ve kip durmaz, Logo ve marka baskısı yanlıştır.

Neden alınmamalıdır; ucuz mal alacak kadar zengin değilsinizdir. Dolabınızda boşuna yer tutar. Kullanılan kimyasallar cildinize zarar verir.

Replika Ayakkabı Nasıl Anlaşılır? Neden Alınmamalıdır?

İlk kullanımdan itibaren su alır, hava alma sistemi olmadığı için terletir, kullanılan adi malzeme sebebiyle koku yapar, tabanı çekme plastik olduğu için ağırdır, taban için ve üst bölge için kullanılan deri yarma deri olduğu için ayağınızı yakar ve vurur.

Neden alınmamalıdır; Ayak sağlığı günlük yaşam konforunu etkileyen en önemli faktördür. Tüm sinirlerin ayak ve kulak bölgesinde bir karşılığı vardır. Sadece bu sebep bile yeterlidir.

Yasal Yaptırımları ve Cezaları

Üretici ve Satıcı için 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası 20 bin güne kadar idari para cezası verilir. Kullanıc için 5000 güne kadar idari para cezasına çarptırılır. Fakat ürününün replika olduğunu bilmemesi yani faturasını (ürünün markası modeli yazan) ibraz etmesi durumunda madur olarak işlem yapılır.

Not: Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde yazabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 6 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER