PKK TEHDİT ETTİ: SÖZ BİTTİ

Lice olaylarına ilişkin PKK’dan gelen mesaj barış havasına benzin döker nitelikte. Açıklamada ‘artık sözün bittiği yer’ denildi.

Son haftalarda özellikle Diyarbakır Lice’de yaşanan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği olaylar sonrasın PKK Yürütme Komitesi’nden çok sert açıklama geldi.

Fırat Haber Ajansı tarafından yayınlanan haberde PKK yöneticilerinin Lice’yi “artık sözün bittiği yer” olarak değerlendirdiği görülüyor.

Lice’de 7 Haziran günü 2 kişinin asker saldırısında hayatını kaybetmesi ardından yazılı bir açıklama yapan PKK Yürütme Komitesi, sert mesajlar verdi.

İMRALI DA ÇARE OLMAZ

Açıklamada, “Üç kişilik HDP heyetinin arada bir İmralı’ya gidip gelmesi artık hiçbir sorunun çözümü için yeterli olmayacaktır” denilerek, “Lice’deki benzer katliamları önleyecek yer, İmralı ve Önder Abdullah Öcalan değildir. Hiç kimse İmralı’dan gerçekleşmeyecek beklenti içine sokulmamalıdır” şeklinde ifadeler kullanıldı.

“SÖZÜN BİTTİĞİ NOKTAYA GELİNDİ”

Açıklamanın devamında, Lice’de öldürülen Ramazan Baran ve Hacı Baki Akdemir için AKP hükümeti suçlanırken, “Bu durum AKP’nin maskesini tamamen düşürmüş ve ‘Çözüm süreci’ söylemlerinin sahteliğini ortaya koymuş bulunuyor.” sözleri yer aldı.

Lice’de yaşanan ölümler için “Başbakan Erdoğan’ın ‘B’ ve ‘C’ planları” denilen açıklamada, “AKP Hükümetinin Lice’de olduğu gibi katliamı dayatması, hem Tayyip Erdoğan’ın B ve C planlarının ne olduğunu ortaya koyuyor, hem de artık sözün bittiği noktaya gelindiğini gösteriyor. Bu durumda halkımıza, Türkiye halklarına ve tüm demokratik güçlere de AKP’yekarşı direnmekten başka yol ve çare kalmıyor.” denildi.

KATLİAMI YARATAN ÖCALAN DEĞİL!

“HDP Heyetinin Lice katliamı ardından İmralı’ya gidişi elbette önemli ve anlamlıdır” denilen açıklamada, “Fakat bazı boyalı basın çevrelerinin yansıtmaya çalıştığı gibi, Lice’deki benzer katliamları önleyecek yer, İmralı ve Önder Abdullah Öcalan değildir. Gerçek saptırılmamalı, hiç kimse İmralı’dan gerçekleşmeyecek beklenti içine sokulmamalıdır. Lice katliamını yaratan Önder Abdullah Öcalan ve Kürt halkı değildir ki, benzer katliamları onlar durdursunlar. Katliamı yapan güç, yani AKP Hükümeti’dir” iddiasında bulunuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir