5N1K HABER

ÖLEN KİŞİNİN KİMLİĞİ HALA BELİRLENEMEDİ

ÖLEN KİŞİNİN KİMLİĞİ HALA BELİRLENEMEDİ
23 Mayıs 2014 - 13:31 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi.

Okmeydanı’nda ikinci ölüm!

Okmeydanı’nda dün gece çıkan olaylarda göstericilerin attığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 7’si polis 9 kişi yaralanmıştı. Yüzüne şarapnel isabet eden bir sivil ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Üzerinden kimlik çıkmayan ve hastaneye ‘kimsesiz’ olarak kaydedilen kişi hayatını kaybetti

İstanbul Okmeydanı’nda dün Soma faciası ve Berkin Elvan’ın ömünü için düzenlenen anma sırasında polis ile anmaya kaltılanlar arasında çatışma çıkmıştı. Olaylar sırasında bir cenaze törenine katılmak üzere Okmeydanı Cemevi’nin avlusunda olan evli ve 1 çocuk babası Uğur Kurt (30) nereden geldiği henüz tespit edilemeyen bir kurşunla boynundan yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Uğur Kurt hayatını kaybetmişti.

Bu olayın ardından dün gece Okmeydanı’nda gerginlik devam etmiş polis ve göstericiler arasında çatışma çıkmıştı. Göstericilerin attığı parça okmeydani_1tesirli boru tipi bir pombanın infilak etmesi sonucu 7’si polis 9 kişi yaralanmıştı.

‘Suriyeli olabilir’ iddiası

Yaralılardan durumu ağır olan ve kimliği hala tespit edilemeyen bir kişi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılmıştı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bu kişinin de hayatını kaybettiğini açıkladı.

Üzerinden kimlik çımadığı ve hiçbir yakını hastaneye başvurmadığı için hasta kayıtlarına ” kimsesiz” olarak geçen kişinin Suriyeli olabileceği iddia ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER