5N1K HABER

O SOYGUNCU BAKIN KİM ÇIKTI

O SOYGUNCU BAKIN KİM ÇIKTI
13 Temmuz 2014 - 11:10 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

İstanbul’da dün öğle saatlerinde Mecidiyeköy’de bir alışveriş merkezindeki bir banka şubesini soyan 23 yaşındaki M.A.Şen, polis ekiplerinin çalışması sonucu babası tarafından ikna edilerek, çaldığı 27 bin lira ile sabah saatlerinde teslim oldu.

Bir üniversitenin 4’üncü sınıf öğrencisi M.A.Şen’in daha önceden sabıkasının bulunmadığı, soygunda kullandığı silahın ise oyuncak olduğu ortaya çıktı.
BİLGİSAYAR MÜHENDİSİLİĞİ BÖLÜMÜ, SON SINIF
Mecidiyeköy’de dün öğle saatlerinde Cevahir’deki bir bankaya gelen  23 yaşındaki M.A. Şen, kendi hesabında bulunan 6 bin 500 lirayı çekmek istemiş fakat bankanın kayıtlarında bulunan imza ile kendi imzasının tutmadığı gerekçesiyle banka görevlisiyle tartışmıştı. Bir devlet üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümü 4 sınıf öğrencisi olan M.A. Şen, bir süre sonra yeniden bankaya gelerek elindeki silahla gişe görevlisini tehdit etmiş, 27 bin lirayı alarak kayıplara karışmıştı.
BABASI TARAFINDAN İKNA EDİLEREK TESLİM OLDU
Olayın ardından inceleme yapan  Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayış Büro Amirliği ekipleri, Şen’in bankada bulunan hesap bilgilerinden Konya’da bulunan babasına ulaştı. Polis ekipleri telefonla konuştukları babadan oğlunu teslim olması için ikna etmesini istedi. Telefonla oğluna ulaşan ve ikna eden  baba,  otobüsle Konya’dan İstanbul’a geldi. Baba,  M.A. Şen’i bulunduğu yerden aldı ve bankadan çalınan 27 bin lira ile birlikte Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etti.
SİLAH DA OYUNCAK ÇIKTI
M.A. Şen’in daha önceden sabıkasının bulunmadığı, soygunda kullandığı silahın ise oyuncak silah olduğu belirtildi. M.A.Şen, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Buro Amirliğindeki işlemlerinin ardından gayrettepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. öğle saatlerinde ise mahkemeye sevk edileceği öğrenildi.
İMZALAR TUTMAYINCA
 
Olay dün Sabah saatlerinde Mecidiyeköydeki bir AVM’nin içinde bulunan banka şubesinde gerçekleşti. Banka müşterisi para çekmek için saat AVM içindeki banka şubesine geldi. İşlemler sırasında banka çalışanları müşterinin imzası tutmadığı gerekçesiyle ödeme yapmadı. Bunun üzerine bankadan ayrılan kişi saat 12:30 sıralarında bankaya tekrar geldi.
‘PARAMI NEDEN VERMİYORSUNUZ’ DEYİP SİLAH ÇEKTİ
Banka çalışanlarına “Paramı neden vermiyorsunuz?” diye bağıran kişi üstünde taşıdığı tabancayı çekerek özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Silahını veznedeki kadın personele doğrultan soyguncu paraları torbaya doldurmasını istedi. Veznedeki kadın çalışan korku içinde para doldurduğu torbayı silahlı saldırgana verdi. İçinde yaklaşık 27 bin TL’nin olduğu torbayı alan silahlı saldırgan hızla AVM’nin arka kapısından kaçarak izini kaybettirdi.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER