MUSEVİ CEMAATİ : YARGILANSIN

Şarkıcı Yıldız Tilbe, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına Twitter’dan ”Allah Hitler’den razı olsun, bunlara az bile yapmış” yazarak tepki gösterdi. Türk Musevi Cemaati de Tilbe’nin mesajları için “Nefret yayan sözleri ve yaklaşımı esefle kınıyor, hukuki işlemlerin bir an evvel başlatılacağına inanıyor ve bekliyoruz” dedi.

Türkiye Hahambaşılığı – Türk Musevi Cemaati imzasıyla yapılan yazılı açıklamada Yıldız Tilbe’nin Twitter hesabından yazılan mesajlar kınandı.

Açıklamada şöyle denildi:
“Yıldız Tilbe’nin Twitter hesabından atılmış olan tweetlerde görülebilen ırkçı ve nefret yayan sözleri ve yaklaşımı esefle kınıyor, Türk Ceza Kanunu’ndaki nefret yasası kapsamında bu söylemlerin değerlendirilerek gereken hukuki işlemlerin yargı yetkileri tarafından bir an evvel başlatılacağına inanıyor ve bekliyoruz.”

Açıklamada söz konusu hesaptan atılan mesajlar da paylaşıldı.

MUSEVİ CEMAATİ : YARGILANSIN” üzerine 2 düşünce

 1. elif akkaya

  niye ayaklanıyolar ki kadın dogru söylemiş….onca müslüman katledilirken neden ayaklanmadılar…………

  Cevapla
  1. efe_9

   Yapılan katliamlara seyirci kalan hiç tepki vermeyen avrupa ülkelerine lanet olsun.aynı durum da hristiyan bir ülke olsa ortalığı ayaga kaldıran zihniyet müslüman devletlere karsı yapılan katliamlara seyircisiz kalıyorsa yıldız tilbe ninde açıklamalarına katılmamak elde değil..

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir