MODELLİK YAPACAK

Wikileaks kurucusu Julian Assange’ın Eylül ayında Londra Moda haftası kapsamında düzenlenecek Ben Westwood defilesinde podyuma çıkacağı açıklandı. Defile, Assange’ın iki yıldır hapis hayatı yaşadığı Ekvador Elçiliği’nde gerçekleştirilecek.

Ben Westwood konu ile ilgili İngiliz basınına yaptığı açıklamada “Assange tecavüzle suçlandığı İsveç’e iade edilmemek için son iki yıldır elçilikte yaşıyor. Ben onun unutulmamasının önemli olduğuna inanıyorum. Ben Julian Assange’ın davasını bir kez daha gündeme getirmek istiyorum çünkü onun başına gelenlerin büyük bir haksızlık olduğuna inanıyorum” dedi.

Dünyaca ünü İngiliz modacı Vivienne Westwood’un oğlu olan 51 yaşındaki Ben Westwood, Ekvador elçiliğindeki defilede sergileyeceği koleksiyonu hazırlarken de Assange’dan ilham aldığını belirtti.

Westwood “Koleksiyonumu hazırlarken Clint Eastwood’un Western filmlerinden ve Assange’dan esinlendim. Assange podyumda onun tarzına uygun olduğunu düşündüğüm bir kombinasyon giyecek. Koleksiyonda ayrıca üzerinde Julian Assange’ın resmi bulunan bir parça da yer alıyor” dedi.

Assange daha önce de Ekvador elçiliğinde ünlü şarkıcı Lady Gaga ile bir araya gelmiş, Skype bağlantısı ile rap yıldızı Mia’nın New York’taki konserinin açılışını gerçekleştirmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir