MİLLİ FUTBOLCU DENİZDE KAYBOLDU

Ankaraspor’da oynayan 1994 doğumlu futbolcu Sedat Yüce, tatil yaptığı Alanya’da dün denizde kayboldu. Talihsiz genç için dün geç saatlere kadar yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamamıştı. Ekipler bugün erken saatlerde arama çalışmalarına tekrar başladı.

Alanya Konaklı Mahallesi’ndeki bir otelin plajında 3 arkadaşıyla serinlemek için denize giren Yüce, dalgalı olan denizde gözden kayboldu. bogulmaDurumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen jandarmanın yaptığı aramalarda, genç futbolcu bulunamadı. Denizin dalgalı olması ve havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına geç saatlerde ara veren ekipler, çalışmalara bu sabah tekrar başladı.

DALGALI DENİZDE ÇALIŞMALAR GÜÇLÜKLE SÜRDÜRÜLÜYOR
Keçiörengücü’nde kiralık olarak forma giyen Ankaraspor futbolcusu Sedat Yüce, 1 Haziran’da takım arkadaşları Arda Çetintaş, Berkay Özçelik ve Samet Polat’la sezonun yorgunluğunu atmak için Alanya’ya geldi. Konaklı Mahallesi’ndeki Oasis Otel’e yerleşen 4 futbolcu, dün saat 12.00 sıralarında yüzmek için otelin plajına gitti. Dalgaya rağmen yüzen 4 arkadaştan Sedat Yüce akıntıya kapılarak gözden kaybolurken arkadaşları güçlükle kıyıya çıkabildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Alanya Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, akşam saatlerinde denizde bir süre arama yaptı. Ancak hava muhalefeti ve havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi.

Jandarma ekipleri arama çalışmalarına saat 08.30’da yeniden başladı. Antalya Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı 2 dalgıç, milli futbolcunun kaybolduğu noktada dalarak yaklaşık 1 saat arama yaptı. Dalgıçlar, denizin dalgalı olması nedeniyle çalışmaları güçlükle sürdürüyor. Sahilde güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, dürbünle yüzey taraması yapıyor.

ARKADAŞLARI OLAY YERİNE GELDİ
Arama çalışmalarını, Sedat Yüce’nin birlikte tatil yaptığı Arda Çetintaş, Berkay Özçelik ve Samet Polat ile olayı haber alarak gelen diğer takım arkadaşları, kulübü Ankaraspor ve kiralık oynadığı Keçiörengücü kulübünün yöneticileri de takip ediyor.

‘GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE KOYBOLDU’
Sedat Yüce ile birlikte yüzen takım arkadaşlarından Samet Polat, sezon yorgunluğunu atmak için tatile geldiklerini söyledi. Dün öğle saatlerinde denize girdiklerini belirten Polat, “Deniz dalgalıydı. Dalgadan dolayı bir ara el ele tutuştuk. Dalgalar artınca Sedat panikledi ve elimi bıraktı. ‘Panik yapma, sakin ol’ diye uyardım. Bir anda suyun dibine doğru gitti. Yanımızda yüzen yabancı turistlerden yardım istedim. Sedat’ı çıkarmak için çabaladım. Bana sarıldı ve birlikte dibe battık. Ben tekrar yüzeye çıktım, ancak Sedat gözümün önünde kayboldu” dedi.

U-19’LARDA FORMA GİYMİŞTİ

Futbola Amasya’da başlayan ve daha sonra Samsunspor’un altyapısında futbol hayatını sürdüren genç futbolcu, son olarak Ankaraspor’a transfer olmuştu. Sedat Yüce, 2013 Akdeniz Olimpiyatları’nda U19 Milli Takımı’nda da forma giymişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir