5N1K HABER

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR
16 Temmuz 2014 - 11:46 'de eklendi ve 281 kez görüntülendi.

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri.

Havalar nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kuzey Ege, Eskişehir, Düzce, Bolu, Zonguldak ve Karabük ile Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara bölge geneli ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa’nın doğusu, Çanakkale’nin kuzeyinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 2 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batı bölgelerde kuzey yönlerden, iç ve doğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Doğu Akdeniz ile zamanla İç Anadolu’da yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara bölge geneli ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa’nın doğusu, Çanakkale’nin kuzeyinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, yerel su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksama vb) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa’nın doğusu, Çanakkale’nin kuzeyinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kütahya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’de güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor

İÇ ANADOLU: Eskişehir ile Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey yönlerden, doğusunda güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, Düzce, Bolu, Zonguldak ve Karabük çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER