5N1K HABER

MAHKEMEDE İLGİNÇ DİALOG - 2017

MAHKEMEDE İLGİNÇ DİALOG

Hakim’den sanığa şaşırtan cevap!

Elazığ’da karısını öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Oktay Aydın, duruşmada pişman olduğunu belirterek, hakime ‘Ahirette nasıl hesap vereceğim?’ diye sordu. Bunun üzerine Mahkeme Başkanının yanıtı ise ‘Biz bu tarafla ilgileniyoruz’ oldu.

Harput Mahallesi’ndeki dere yatağında cesedi bulunan karısı Semra Aydın’ı öldürmekten tutuklanan Oktay Aydın’ın yargılanmasına Elazığ 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Hakkında ’canavarca hisle tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Oktay Aydın’ın hazır bulunduğu duruşmaya, öldürülen Semra Aydın’ın annesi Hürriyet Çelik, tanıklar ile sanığın yakınları katıldı.

es_katili0

Mahkeme Başkanı İsmail Sezgin’in karar vereceğini belirterek, son sözlerini sorduğu Semra Aydın’ın annesi Hürriyet Çelik, “Sanık kızımı nasıl öldürmüşse şu an idam olmadığı için müebbet hapsini istiyorum” dedi.

Sanık avukatı Ömer Serdar, müvekkilinin eşini tasarlayarak değil kendisini defalarca aldattığı için ani öfke sonucu öldürdüğünü söyleyerek, mahkemedeki iyi halinin göz önünde bulundurulmasını talep etti.

HAKİM: BİZ BUTARAFLA İLGİLENİYORUZ

Duruşmada son savunmasını yapan sanık Oktay Aydın, “Savcımın tasarlayarak dediği şeyi kabul etmiyorum. Tasarlayarak yapsaydım şahit olduğum birçok şey olduğu için daha evvel yapardım. O an çok farklıydı. Allah kimsenin başına vermesin. O kadar pişmanım ki cezaevinde kimseyle konuşamıyorum. Ahirette nasıl hesap vereceğim? Kurban olduğum Rabbim bana ’Sana mı düşmüş?’ diyecek” demesi üzerine Mahkeme Başkanı İsmail Sezgin, “Biz bu tarafla ilgileniyoruz” dedi.

Savunmasını sürdüren Oktay Aydın, eşinin kendisini aldattığını ancak bunu ispat edemediğini belirterek, “Bunu duyan arkadaşlarım ziyaretime geldiklerinde, kim olsaydı aynı şeyi yapardı diyorlar” demesi üzerine Hakim İsmail Sezgin, “Kim olsaydı aynısını yapardı mı demek istiyorsun?” diye sordu. Bunun üzerine sanık Aydın, “Bir nevi öyle. Kızımın büyüdüğünü, kardeşlerimin evlendiğini, en önemlisi annemin öldüğünü göremeyeceğim. Yazık” dedi.

Mahkeme heyeti, verdiği 5 dakikalık aranın ardından ’canavarca hisle tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ gerekçesiyle ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle yargılanan Oktay Aydın, otopside eziyet bulguları olmadığı gerekçesiyle ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER