5N1K HABER

Liseden Sonra Nasıl Subay Olunur

Liseden Sonra Nasıl Subay Olunur
18 Mart 2017 - 0:40 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

Liseden sonra subay olmak için YGS’ye Müteakiben nihai değerlendirmede kullanılmak üzere LYS sınavına girmek şarttır. Bu sınavlardan almanız gereken puanlar için Subay Olmak İçin Kaç Puan Gerekir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Liseden sonra Subay olmak nispeten diğer yollara yöre daha zor bir yöntemdir. Çok zorlu 4 yıllık bir eğitim döneminden sonra Teğmen olarak mezun olursunuz. Fakat bu durumun bazı avantajları vardır. Zor olmasına rağmen mükemmele yakın ve maddi anlamda rahat bir eğitim döneminden geçeceksiniz.

Tam anlamıyla kendi ayakları üzerinde durabilen tam donanımlı bir insan olacaksınız. Subay olmak yazımızda nasıl bir hayat geçireceğinizi kısaca anlatmaya çalıştık.

Harp okulu okuduğunuzda 2 adet diplomanın sahibi olacaksınız. Bunlardan biri subaylık diploması. Bu diploma tüm dünyada geçerliliği olan bir yönetici diplomasıdır (Hem İngilizce hem Türkçe diploma verilecektir.) Bunlara artı olarak İnşaat, Makine, İşletme, Elektrik Elektronik, Endüstri Mühendisliği diplomalarından birini alacaksınız.

Hemen hemen her spor dalıyla ilgili eğitim olacak birini yarı profesyonel olarak icra edeceksiniz. Ayrıca dövüş sanatlarından birinde siyah kuşak olarak mezun olacaksınız.

Bunların yanı sıra harp okulu mezunu olduğunuz için general olma hatta genel kurmay başkanı olma şansınız olacak. Erken yaşta emekli olup rahat bir hayat içinde diğer hayallerinizi gerçekleştirme şansınız olacak.

Subay olmak ile ilgili tüm yazılar >>

Not: Merak ettiğiniz tün soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. En doğru cevapları alacaksınız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 4 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER