5N1K HABER

KRİZ SIRASINDA BAKIN KİMİNLE KONUŞTU

KRİZ SIRASINDA BAKIN KİMİNLE KONUŞTU
04 Haziran 2014 - 15:37 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

Bülent Arınç, Kerry ile Polonya’da görüştü

ABD ile Türkiye arasında ‘CNN krizi’ sürerken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Polonya’da 2,5 saatliğine bir araya geldi.

Taksim’de Gezi Parkı olaylarının yıldönümünü takip ederken canlı yayında polis tarafından engellenen CNN International muhabiri Ivan Watson, Ankara-Washington arasında krize neden oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında, Watson’dan “ajan” olarak söz etti. Washington’dan da yanıt gecikmedi; ABD Dışişleri Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Başbakan Erdoğan’ın  sözlerini “gülünç ve saçma” olarak niteledi.

Ankara-Washington hattında bu kriz sürerken, Polonya’da ise sessiz sedasız bir görüşme gerçekleşti. Basından sorumlu olan ve hükümet sözcülüğünü de yürüten Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Polonya’da ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile yaklaşık 2,5 saat görüştü.

Arınç ve Kerry,  Özgürlük Bayramı ve Dayanışma Ödülü dolayısıyla düzenlenecek etkinlikler kapsamında Polonya’da bulunuyordu.

Arınç’ın Kerry ile görüşmesi konusunda ayrıntı veren Türk yetkililer, “Akşam yemeğinde yan yana oturan Arınç ve Kerry, yaklaşık 2,5 saat süren yemek boyunca, Türkiye ile ABD arasındaki her konuyu ele aldılar” açıklamasını yaptılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER