5N1K HABER

KİTAP YAZMAK İÇİN NE YAPMALIYIM

KİTAP YAZMAK İÇİN NE YAPMALIYIM
20 Şubat 2015 - 0:36 'de eklendi ve 2675 kez görüntülendi.

kitap yazmak hangi aşamalardan geçer, kitap yazmak edebiyat, kitap yazmak edebiyat bilmek

Kitap Yazabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Yazar olmak çok sayıda kişinin hayalini kurmuş olduğu bir meslek. Onlarca yıldan beri çok sayıda yerli yazar ülkemizde yer etmiş ve adını duyurmuş durumda. Bu nedenle geniş bir edebiyat kökenimiz olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Çoğu kişi için yazar olma konusu fazlası ile gözde büyütülen ve zor olduğu düşünülen bir meslektir. Ancak bunlar yanlış düşünceler olduğu gibi, konunun biraz daha fazla üstüne düşmek yeterli olacaktır. Yazar olabilmek için öncelikle bolca yazı yazmak gerekir. Bu sayede anlatımlarınızı güçlendirebilir ve etkili bir dil kullanımı öğrenebilirsiniz.
Okumak istersen>> Kitap yazma aşamaları
Okumak istersen>> Edebiyat para kazandırır mı
Kitap yazmak hangi aşamalardan geçer sorusuna cevap arıyorsanız ilk olarak bu konuyu dikkate almalısınız. Yazar adayı olan birçok kişi bu uygulamayı gerçekleştirmekten kaçınır. Durum böyle olunca da yazmaya başladıkları zaman kolay şekilde sıkılabilirler. İfade etmek istedikleri konuları ve verecek oldukları bilgileri de tam anlamıyla okuyucuya işlemeyi başaramazlar. Bu gibi nedenlerden ötürü bolca yazı yazmak size fayda sağlar. Ayrıca kitap yazmak uzun süreli bir iş olduğu için kolay sıkılmamanız konusunda size tecrübe kazandırmış olur. Üstelik kelime bilgisi konusunda da size kazandıracak olduğu çok sayıda şey olacaktır.
Okumak istersen>> Kitap yazmak için gerekenler
Okumak istersen>> Kitap Yazmak Para Kazanmak
Kitap yazmak edebiyat ile doğrudan ilişkilidir. Yazılan her eserin edebi bir değeri bulunur. Romanlar, şiir kitapları, tarihi kitaplar ve daha birçok tür buna dâhildir. Ancak bunun kalitesini ortaya koymak istiyorsanız yazmanın dışında bolca okumanız da gerekir. Piyasada çok fazla kitap vardır ve sürekli olarak bir yenisi çıkar. Üstelik asırlık olan eserleri de kolayca bulabilirsiniz. Bu kitapları okuyarak nasıl bir anlatım kullanıldığına, nelere dikkat edildiğine ve kurgunun nasıl yapıldığına iyi şekilde göz atmış olursunuz. Zaman içerisinde bütün aşamaları tecrübe etmiş olursunuz. Kitap yazacak olduğunuzda da bunlara uygun şekilde planlamanızı yapabilirsiniz. Günümüzde yazar olmak isteyen çok sayıda kişi okuma alışkanlığını edinemediği için yapmış oldukları işte başarıya da ulaşamazlar. Birkaç tane en çok satan ya da çeşitli popüler kitapları okuduktan sonra bu mesleğe başlamak isterler. Ancak bu kesinlikle yeterli olmayacaktır. Kitap okumak aynı zamanda hayal dünyanızı da geliştireceği için kurmaca romanlar yazacak olduğunuzda da size katkısı bulunur.
Okumak istersen>> Kitap yazmanın püf noktaları
Okumak istersen>> Kitap Yazmak Kaç Para
Kitap yazmak edebiyat bilgisi dışında da bazı şeyler gerektirir. Yazmak ve bolca okumak haricinde, iyi bir yazar olmak istiyorsanız gerçek yaşamdaki gözlemlerinizi de kullanmanız gerekir. Bunun için ilgi duymuş olduğunuz konuları sürekli olarak takip etmelisiniz. Bu konular herhangi bir sanat dalı ya da çeşitli yerleri gezmek olabilir. Bunun üzerine daha fazla düşerseniz ufkunuzun genişlediğini de fark edersiniz. Geniş bir ufka sahip olmak ve konulara her açıdan bakabilmek kitap yazabilmenin temel şartları arasında bulunur. Bu sayede yapacak olduğunuz işte başarıya bir adım daha yaklaşmış ve iyi bir yazarlığa adım atmış olursunuz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 5 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER