5N1K HABER

İki ay oğullarının cansız bedeniyle yaşadılar

İspanya’da yaşayan ABD’li bir çift, yedi yaşındaki oğullarının ölümünü kabullenemeyince iki ay boyunca…

İki ay oğullarının cansız bedeniyle yaşadılar
11 Ocak 2016 - 21:10 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.

Yetkililer Bruce ve Shrell Hopkins çiftinin astım hastası oğulları Caleb’ın İspanya’nın kuzeydoğusundaki Girona kentinde bulunan evlerinde yaklaşık iki ay önce hayatını kaybettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili açılan davada konuşan savcı Enrique Barata, “Çift bu acı olaydan sonra gerçeklikle bağlantılarını kaybetmiş. Onlar cesedin çevresinde, cesetle birlikte normal hayatlarını sürdürmeye devam etmiş, oğullarının öldüğünü kabul edememiş ” dedi.

Hürriyet’ten Birce Bora’nın haberine göre; Hopkins çiftinin evine kirayı toplamak için giden ev sahibinin korkunç durumu fark edip polisi aramasıyla Caleb’ın cansız bedeni bulundu.

“ARTIK KABULLENDİLER”

Ailenin savunma avukatı mahkemede çiftin artık çocuklarının ölümünü kabullendiğini ve onun yasını tutmaya başladığını söyledi.

Caleb’ın ölüm nedeninin yapılacak otopsinin ardından resmen tespit edileceğinin umulduğu belirtilirken, savcılık Hopkins çiftinin “ihmal sonucu cinayet”le yargılandığını belirtti.

Yetkililer, ABD’nin Detroit kentinden gelen çiftin “geleneksel tıbba” inanmadığını ve oğullarına ihtiyaç duyduğu astım tedavisini uygulamadığını ve bu nedenle onun ölümünden sorumlu tutulmaları gerektiğini söyledi.

Savunma avukatları Hopkins çiftinin oğullarını ölmüş olarak bulduğunu ve kalp masajı ve suni teneffüs yaparak onu hayata döndürmeye çalıştığını söyledi ve acılı anne babanın serbest bırakılması gerektiğini savundu.

Çiftin 12 ve 14 yaşlarındaki diğer iki çocuğu devlet korumasına alındı.

Dava devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER