5N1K HABER

İFADESİ KAN DONDURACAK CİNSTEN

İFADESİ KAN DONDURACAK CİNSTEN
29 Mayıs 2014 - 12:41 'de eklendi ve 293 kez görüntülendi.

‘Uyku ilacı içmiştim. Oğlumu mu öldürmüşüm?’

Geçen hafta 3 yaşındaki oğlunun boğazını keserek öldüren babadan kan donduran ifade: ‘Uyku ilacı içmiştim. Oğlumu mu öldürmüşüm?’

 Yaptığı vahşetin ardından kan donduran ifadesi tüyleri diken diken etti henüz 3 yaşındaki oğlunun boğazını keserek öldürmüştü. Kayseri’de geçen cumartesi günü 3 yaşındaki oğlu Mert Eren Kara‘nın boğazını keserek öldüren ve kendi boğazını da kesip, intihar girişiminde bulunan 33 yaşındaki Fatih Kara, tedavisinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Kara ifadesinde, “Uyku ilacı içmiştim. Oğlumu mu öldürmüşüm?” diye sordu.Olay, merkez Melikgazi İlçesi cani_babaAhmetgazi Ayhan Bulvarı’ndaki Murat Apartmanı’nda 24 Mayıs tarihinde saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Nevşehir’deki Hacı Bektaş Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde hizmetli olarak çalışan ve yaklaşık 5 ay önce oturduğu binaya taşınan Fatih Kara, bir süreden bu yana aralarında geçimsizlik bulunan eşi Hürü ile boşanmaya karar verdi.
Eşinden oğlu Mert Eren’i alan Fatih Kara, taksiyle oturduğu eve getirdi.Oğlunu kucağına alıp, apartmandan içeri giren Fatih Kara, bir daha evden çıkmadı. Apartman sakinlerinin zemin kata kanlı su akması üzerine şüphelenip polise haber vermesi ile cinayet ortaya çıktı. Apartmana gelen polis, seyyar merdiven ile 1’inci katta bulunan eve balkondan girdi. Polis memurları, evde 3 yaşındaki Mert Eren’in cesedini yatak odasının kapısı önünde buldu. Bilek ve boğazını kesip, yatağa uzandığı tespit edilen Fatih Kara ise, ambulansla götürüldüğü Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk tedavisinin ardından yoğun bakıma alındı. Kara, boşanmaya karar verdikleri eşi ile konuşup oğlunu evine getirdiğini anlatırken, “Kendime zarar verdim ve uyku ilacı aldım. Oğlumu öldürmüş olamam, öldürmüş müyüm? Oğlumu öldürmedim, hatırlamıyorum” dediği belirtildi.

Fatih Kara’nın kanında uyuşturucu madde olduğu tespit edildi. Hastaneden taburcu edildikten sonra tekerlekli sandalye ile nöbetçi mahkemeye getirilen Fatih Kara, tutuklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER