5N1K HABER

İBRAHİM TATLISES’ DEN ACI PAYLAŞIM

İBRAHİM TATLISES’ DEN ACI PAYLAŞIM
23 Ocak 2015 - 10:02 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.

Sosyal medyayı yoğun olarak kullanan ünlüler arasında İbrahim Talıses’de var

Son olarak Kanser ile savaşan Kayahan’ ın fotoğrafını payşlaştı.

Hayranları gözyaşlarına boğuldu.

İŞTE O PAYLAŞIM TIKLAYIN

İBRAHİM TATLISES’ İN HAYATI

Tatlıses 1952 yılında Urfa’da yedi çocuklu ailenin 1.cocuğu olarak dünyaya geldi. Hiç okula gitmemiştir. Neden okuyamadığı sorulduğunda “Urfa’da sanki Oxford vardı da biz mi gitmedik” yanıtını vermiştir.

ÇOCUK YAŞTA ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Çocuk yaşlarda çalışmaya başlamış: su satmış, çığırtkanlık yapmıştır. İnşaatta türkü söylerken Adanalı bir sinemacı tarafından keşfedildi. İlk başlarda Adana’da daha sonra Ankara’ya gelerek burada gazinolarda, pavyonlarda sahne aldı. 1974’te Ankara’daki Kınalı Pavyon’da söylediği “Ayağında Kundura” ile ünlenerek önce Ankara Radyosu’na, sonra da bir yılbaşı gecesi televizyona çıktı. 70’li yılların ortalarına doğru İstanbul’a geçerek burada sahne almaya başladı.

1976’DA MÜZİK DÜNYASINA GİRDİ 1978’DE İLK ROLÜNÜ ALDI
Müzik dünyasına girişini “Kara Kız” ile “Beni Yakma Gel Sevdiğim” adlarında 45’likler ile yaptı. 30 Haziran 1976 tarihinde dışardan bitirdiği ilkokulun diplomasını Kilis’teki Kartalbey İlkokulu’ndan almıştır. 1978 yılında Ayağında Kundura-Ceylan filmiyle beyaz perdedeki ilk rolünü aldı. 1979 yılında Kara Yazma filminde Perihan Savaş ile rol arkadaşı olmuştur. Tatlıses 1987 yılında Tatlıses Müzik’i kurdu. 90’larda ünü, Yunanistan ve Orta Doğu’ya kadar genişledi. İbrahim Tatlıses aynı zamanda yönetmen, oyuncu, senarist, söz yazarı, köşe yazarı, besteci, programcı ve şarkıcı kimliğiyle de tanınmıştır.

ALBÜMLERİNİ ÇIKARDI
10 Mart 2008 tarihinde Neden adlı albümünü Mayıs 2009 da ise Yağmurla Gelen Kadın adlı albümünü sevenleriyle buluşturmuştur. Ayrıca bu albümde çok konuşulan ve tartışılan “Şemmame” adlı Kürtçe türkü de bulunmaktadır. 2010 yılında son albümü Hani Gelecektin’i piyasaya çıkardı.

ÇEŞİTLİ SEKTÖRLERE GİRDİ
İbrahim Tatlıses, müzik kariyerinin yanında, gıda, inşaat ve seyahat sektörlerine girerek çeşitli yatırımlar yapmıştır. Bunlardan “Tatlıses Çiğköfte” halen faaliyet göstermektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER