5N1K HABER

Doğal Tedaviler ile Hemoroidden Turtulun

Doğal Tedaviler ile Hemoroidden Turtulun
13 Mart 2017 - 21:17 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

hemoroid (Basur , Mayasıl ) ne iyi gelir, bitkisel tedavi, nasıl geçer, belirtileri, neden olur, tipleri

Doğal tedaviler ile hemoroidden kurtulun

Genellikle 45 ile 60 yaş arasında olan insanlarda görülen bu hastalık, dünya üzerinde yaşayan pek çok insanda görülmektedir. Hatta görülme oranı yüzde yetmişlere varmakta olup, halk arasında da çok dile getirilen bir hastalık haline gelmiştir. Hemoroid halk arasında basur olarak bilinmektedir. Hemoroidin belirtileri anüs damarlarının rektum damarları ile beraber iltihap kapması ve şişmesi olarak bilinmektedir. Bu hastalığın nedenleri arasında ise, çok fazla hareketsiz kalan ve oturmak durumunda kalan insanlarda ya da masa başı çalışanlarda görüldüğünden, uzun süreli oturma, kabızlık, ağır kaldırma, gıda alerjisi ve obezite vardır.

Hemoroid tipleri nelerdir

İki tipte hemoroid bulunmaktadır. Birinci tipte hemoroid anüs çevresine ya da deri altında oluşabilmektedir. Bu hemoroid tipine dış hemoroid denilmektedir. İkinci tip hemoroid ise rektum içerisinde oluşmaktadır ve bu hemoroid tipine de iç hemoroid denilmektedir. Ancak söz konusu iki tipin de nedenleri aynı olup, farklı tedaviler kullanılmamaktadır. Bu tip hastalıkların belirtileri de aynı olup bu belirtiler arasında, barsak hareketleri esnasında kanamalar, anüs bölgesinde bulunan tahrişlere bağlı olarak boşaltım sisteminin çalışması nedeni ile kanamalar ve anüste kan pıhtılarının oluşumu ile birlikte topaklanmalar sayılabilir. Son olarak çok sık görülmesinden kaynaklı pek fazla önemsenmeyen bu hastalık, semptomların oluşmasından sonra uzun süre müdahale edilmez ise, bu hastalığı taşıyan kişide zamanla doku ölümü, barsak düğümlenmesi, kanser oluşumu gibi ciddi sorunlara gebe olabilir. Bu nedenle hemoroid hastalığı ciddiye alınmalı ve mutlaka hastalık belirtileri görüldüğünde önlem alınmalıdır. Bu önlem ve tedavilerden bir tanesi de elbette doğal tedavilerdir. Doğal tedaviler ile hemoroid hastalığının yaratmış olduğu rahatsızlıkları azaltabilir ve hastalığı geriletebilirsiniz.

Doğal tedavi yöntemleri

Hemoroid tedavisinde kullanılan yöntemler arasında, bu hastalığın sonuçları arasında damarlarda şişme ve ağrı olduğundan, buz tedavisi en fazla önerilen tedaviler arasındadır. Buz tedavisi ile yapmanız gereken tek şey, her gün birkaç defa olmak üzere, buz ile hemoroidli bölgeye baskı uygulamanızdır. Buz uygulaması ile birlikte, hemoroide bağlı olarak şişen kan damarları eski haline dönecek ve ağrılarınız azalacaktır. Diğer yöntemleri detaylarına girmeden sıralamak gerekirse; Badem ve zeytinyağı yemek, tam tahıllar ile beslenmek, aloe vera sürmek, limon suyu sürmek, elma sirkesi sürmek, siyah çay sürmek ve son olarak da ılık su içine oturmak gelmektedir. Sıralanan bütün yöntemler tamamen doğal olup, çoğunluğu sıkılaştırma sağladığından ya da barsak hareketlerini düzenlediğinden ötürü hemoroid hastalığında tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Siz de bu yöntemleri kullanarak hemoroidin belirtilerini ortadan kaldırabilir, hastalığınızı doğal yöntemler ile aşabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER