HDP Beyoğlu İlçe Başkanı gözaltında

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK’nın “sözde cezalandırma eylemi” adı altında 21 Haziran 2015 tarihinde Piyalepaşa Güven sokakta öldürdüğü Rıdvan Gül isimli bir vatandaşın katil zanlılarını yakalamak için çalışma başlattı.

Yapılan operasyonda HDP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’ndan 6 dolu çuval çıkarılarak, polis aracına konuldu. Daha sonra HDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Rukiye Demir, polis tarafından gözaltına alınarak, İstanbul Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

Bu sırada açıklama yapan Avukat Levent Pişkin, “Savcılık dün bir karar almış. Çok alakasız, parti örgütümüzle, ilçemizle, HDP Beyoğlu ilçesi ile hiç ilgisi olmayan bir cinayet sebebi ile parti ilçe örgütünde arama yapılmasına karar verilmiş. Memurlar içeri girmiş ve arama yapmışlar. Memurlar içeride 8 sayfa tutanak tutmuşlar. İçeride her ne buldularsa” dedi.

CİNAYETLE İLGİLİ 9 GÖZALTI

Avukat Levent Pişkin,  “Arama Rıdvan Gül’ün öldürülmesi ile ilgili. Dosyada kısıtlama kararı olduğu için, gerekçeleri göremiyoruz. Yine bir kısıtlama kararı, hukuksuzluk, engelleme. Her halükarda önünüze çıkmaya devam ediyor. Gelip 8 sayfalık tutanak tuttuklarını, tüm suç unsurlarını alıp götürdüklerini söylediler. Cinayetle ilgili 9 kişiyi gözaltına aldıklarını biliyoruz” dedi.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir