5N1K HABER

GÜNDEM “SOMA”

GÜNDEM “SOMA”
18 Mayıs 2014 - 16:18 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.

Meclis’in gündemi Soma olacak

TBMM’nin bu hafta gündemi Soma’da yaşanan maden faciası olacak. Facia nedeniye iki gün çalışmayan Salı günü Meclis Genel Kurulu, AK Parti ve muhalefet partilerinin verdiği araştırma önergesini görüşecek.

Soma’da yaşanan maden faciası, Meclis’in gündemine geliyor. Meclis’te Soma için araştırma komisyonu kuruluyor.

AK Parti, CHP ve HDP’nin Soma’daki faciayla ilgili meclis araştırması açılmasını içeren önergeleri, 20 Mayıs Salı günü Genel Kurul’da görüşülecek. 3 partinin önergeleri birleştirilerek görüşülecek.

SOMAÖnergelerin görüşülmesinin ardından Genel Kurul’da tüm partilerin oylarıyla araştırma komisyonu kurulmasının kabul edilmesi bekleniyor.

Araştırma komisyonu kurulması durumunda, komisyon, Soma’da 301 maden işçisinin ölümüne neden olan facianın nasıl yaşandığını, faciaya nelerin sebep olduğunu inceleyecek.

Meclis Genel Kurulu’nda, 21 Mayıs Çarşamba günü ise Sayışta’da boşalan üyelikler için seçim yapılacak. Milletvekilleri, Sayıştay’ın boşalan 5 üyeliği için Plan ve Bütçe Komisyonu’nun bildirdiği 10 üye arasında seçim yapacak.

Çalışmalarını tamamlayan Sporda Doping Araştırma Komisyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, raporunu 21 Mayıs Çarşamba günü kamuoyuna açıklayacak.

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ise, kadın ve çocuklara yönelik suçlarla ilgili önemli düzenlemeler getiren yeni yargı paketini 20 Mayıs Salı günü “Tali Komisyon” olarak ele alacak.

NTVMSNBC

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER