5N1K HABER

GÜL ÇİFTİNİN GURUR GÜNÜ

GÜL ÇİFTİNİN GURUR GÜNÜ
29 Mayıs 2014 - 23:36 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Harvard Üniversitesi’nde ‘’Bilişim’’ okuyan oğulları Mehmet’in mezuniyet törenine katıldılar. Töreni Eski ABD Başkanlarından George H. Bush’un eşi Barbara ile birlikte izledi. Gül çiftinin oğulları Mehmet’in diploma töreninin yapılacağı fakülte salonuna ise üniversitenin isteğiyle basın mensupları alınmadı.

Yaklaşık 36 bin kişinin katıldığı törende ABD’nin 41. Başkanı George George H. Walker Bush ve New York’un eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg ve ünlü R&B sanatçısı Aretha Franklin’e de fahri doktora verildi.

Abdullah Gül ve eşi, töreni fahri doktora ünvanı olan eski başkan Bush’un eşi Barbara Bush ile birlikte ön sıradan takip ederken çok mutlu oldukları gözlendi. abdullah_gul

Tören sırasında eşi fahri doktora ünvanı alan Barbara Bush, kendi fotoğraf mekinesi ile bu mutlu anı görüntülerken, Gül çifti törenin tamamlanmasıyla  oğulları Mehmet’in diploma alacağı kendi fakültesine geçti. Törenden ayrılırken basına çok kısa bir açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Gül; ‘’Çok güzel bir tören oldu. Aile arasında katılım sağladık’’ ifadesini kullandı. Gül çiftinin oğulları Mehmet’in diploma töreninin yapılacağı salona üniversitenin isteğiyle basın mensupları alınmadı.

Tören sonrasında eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ile özel bir görüşme yapan Gül, Boston saati ile cuma sabahı ise Harvard Kennedy School’da ‘’Güncel Bölgesel Konular ve Geleceğe Bakış’’ başlıklı bir panelde Nicholas Burns’ün sorularını yanıtlayacak.  Boston’daki temasları kapsamında ABD Eski Güvenlik Danışmanı James Jones ile görüşecek olan Gül, Amerikalı CEO’larla bir çalışma yemeği yedikten sonra Harvard ve MIT’in İnovasyon bölümlerinde de incelemelerde bulunacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER