5N1K HABER

GİZLİ TANIK YÜZ DEĞİŞTİRDİ

GİZLİ TANIK YÜZ DEĞİŞTİRDİ
02 Temmuz 2014 - 11:52 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi.

Ergenekon davasının hem sanığı hem de gizli tanığı Osman Yıldırım’ın estetikle yeni kimlik edindiği ortaya çıktı. İzmir’de lüks siteden 150 bin dolara daire alan Yıldırım’ı kimse tanımıyor.

Kehanetlerle dolu mektubuyla tekrar gündeme oturan, Ergenekon davasının hem tanığı, hem sanığı, hem de gizli tanığı Osman Yıldırım’ın Antalya’da bir dizi estetik operasyon geçirdiği, kendine yeni yüz ve yeni kimlik edindiği ortaya çıktı.

EV SATIN ALDI
Geçen yıl tahliyesinin ardından sessiz sedasız ortadan kaybolan Yıldırım’ın İzmir’de sosyal tesisleri, havuzu ve güvenliği bulunan bir sitede 150 bin dolara ev satın alıp burada yaşamını sürdürdüğü bilgisi de ortaya çıktı. Lüks sitede oturan Yıldırım’ı bina görevlisi ve komşularının dahi tanımadığı ifade edildi. Yıldırım’ın tahliye olduktan sonra gizli tanıklıktan dolayı 500 bin dolar civarında para aldığı, kendisi gibi, Cumhuriyet gazetesine bombalı saldırının failleri arasında yer alan arkadaşları İsmail Sağır, Tekin İrşi, Süleyman Esen ve Erhan Timuroğlu’na “paraları birlikte yiyeceğiz” sözünü verdiği kaydedildi. Ancak, bu sözünü tutmaması üzerine, arkadaşlarının, gündeme bomba gibi düşen Yıldırım’ın İsmail Sağır’a yazdığı mektubu deşifre ettiği ortaya çıktı.

“KUMPAS BELGESİ”
Yıldırım’ın, yargılandıkları davanın sonuçlarına ilişkin her şeyi 5 yıl öncesinden yazdığı mektubunu “kumpas belgesi” olarak Yargıtay’daki temyiz incelemesine sunacaklarını açıklayan Ergenekon sanığı Hayrettin Ertekin, “Osman arkadaşlarına da kazık atmış, yalan söylemiş. Bazı vaatlerde bulunmuş. Bunları gerçekleştirmeyince mektup da bir şekilde bize iletildi.” dedi.

HER ŞEY O MEKTUPTA!

Bu arada, Ergenekon davası sürecine ilişkin karanlıkta kalmış bazı noktaların da gelecek aylarda Yargıtay’da görülmeye başlanacak davada ortaya döküleceği ifade edildi. Sabah’ın haberine göre; Yıldırım’ın 2008’de Sincan Cezaevi’ndeyken aynı davalardan yargılanan arkadaşı İsmail Sağır’a yazdığı mektup, soruşturmaların üzerindeki “kumpas” gölgesini büyütmüştü. Savcı Zekeriya Öz’le cezaevinde sık sık görüşen Yıldırım’ın mektubunda, davanın bundan sonra nasıl seyredeceğini, hangi mahkemede görüleceğini, kimlerin beraat edeceğini, kimin ne ceza alacağını tek tek sıraladığı, 5 yıl içinde bunların tamamına yakınının gerçekleştiği ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Sabah

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER