GENÇLERİN SEYİR SEFASI FACİAYLA BİTTİ

Bursa’da manzara keyfi faciayla sonuçlandı: 2 ölü

Bursa Mudanya’da şafak vakti ilçenin manzarasını seyrettikten sonra dönüşe geçen gençlerin içinde bulunduğu araç, dik yamaçtan aşağı inerken kontrolden çıkarak bir sitenin bahçesine düştü.
Bursa’da aralarında kuzenlerin de bulunduğu 18 yaşlarındaki 3’ü kız, 4 erkek, kiraladıkları 34 JA 9344 plakalı araçla sabaha karşı saat 04.30 sıralarında Mudanya’ya geldi. Yeni Mahalle Gül Sokak’ta ilçeyi gören bir yokuşta duran gençler, araç içerisinden ilçenin manzarasını seyretti. Henüz kimliği belirlenemeyen sürücü, dik bölgedeki dönüş yolunda direksiyon hâkimiyetini kaybederek, 10 metre yükseklikte bulunan Marmara Yazlık Evleri D Blok’un bahçesine taklalar atarak düştü.

Büyük gürültüyle uyanan vatandaşlar, hurdaya dönen aracın içindeki gençleri ağır yaralı olarak araçtan çıkardı. Yaşları 17 ile 18 olduğu öğrenilen Beril V., Aytuğ B., Basri Y., Tuğrul A. ve Benfo Ç. olay yerine çağrılan ambulanslara Bursa Muradiye, Çekirge ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırıldı. İdil Bayer’in olay yerinde, Beyza Varol’un ise Tıp Fakültesi’nde yaşamlarını yitirdiği öğrenildi. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

(CİHAN)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir