5N1K HABER

ESRARENGİZ KULENİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ

ESRARENGİZ KULENİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ
19 Temmuz 2014 - 11:31 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi.

İSTANBUL Küçükçekmece sahile yükseklikleri 40 metreyi bulan 15 katlı 10 bina inşa edilecek. Projeyle sahile 2 binden fazla ek nüfus gelecek.

KÜÇÜKÇEKMECE sahilde yer alan 10 katlı çelik konstrüksiyon bölgede nasıl bir yapılaşma olacağı sorusunu akla getirdi. Bölgedeki 38 bin metrekare alan üzerinde Karmen Yapı tarafından 8’i konut 2 adeti ticari birim olmak üzere 10 bina yapılacağı ortaya çıktı. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan proje maliyeti 97 milyon 500 bin lirayı bulurken, söz konusu proje bölgeye yaklaşık 2 bin 100 kişilik ek nüfus getirecek. Zemin+14 kat olarak planlanan binaların yükseklikleri 40 metreyi bulacak. Fatih Mahallesi’nde, göle 85 metre mesafede yer alan projede 778 konut ve 27 dükkan yer alacak.

İstanbul’da esrarengiz kule

RUHSAT ALINDI

Küçükçekmece Belediye yetkilileri, söz konusu kentsel dönüşüm projesi için Aralık 2013 tarihinde Karmen Yapı tarafından ruhsat alındığını açıkladı. Sahilde yer alan profil yapının inşaat tamamlandıktan sonra söküleceğini belirten yetkililer, “Çelik kule projenin tanıtımı için yapıldı. Şirket ev almak isteyenlere bu kule ile manzarayı gösterecek” dedi. Karmen Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Uyan ise proje ile ilgili bilgi vermek istemedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER