5N1K HABER

DİREN AMASYA

DİREN AMASYA
04 Haziran 2014 - 12:07 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.

Amasyalılar, ağaçları için ayakta

Amasya halkı, piknik alanlarının üzerine akaryakıt istasyonu inşa edilmesi için ağaç kesme operasyonu başlayınca sokağa döküldü. Alanın etrafındaki metal barikatları yıkan gençleri durdurabilmek için polis havaya ateş açtı.

Amasya’da, üzerine akaryakıt istasyonu yapılması planlanan 3,5 dönümlük alandaki ağaçların kesilmesi sonrası duruma tepki gösteren mahalle sakinleri ile polis arasında gerginlik yaşandı. Alanın etrafını kapatan metal barikatları yıkan gençleri önlemeye çalışan bir polis memuru durumu kontrol etmek için havaya ateş etti.

Bunun üzerine vatandaşlarla polis arasında gerginlik yaşandı. Mahalle sakinleri amaçlarının yıllardır piknik yaptıkları alandaki ağaçların kesilmesini önlemek olduğunu belirtti.

BURASI KESİNLİKLE HALK İÇİN

Eğitim Sen Amasya Şubesi yöneticileri ve TEMA Vakfı üyeleri de olay yerine geldi. Olay yerinde açıklama yapan Amasya Barosu avukatlarından Umut Yolcu, “Yarın Amasya Baro başkanlığını biz hemen bir dilekçe vereceğiz. Birincisi burada tehlike sorumluluğu söz konusu. Burası kesinlikle ve kesinlikle halk için. Vatandaş için şurada oturan insanlar için burada kesinlikle istasyon yapılamaz” diye konuştu. Alanda toplanan sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar bir platform kurmayı kararlaştırdı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER