5N1K HABER

Damar Sertliği Belirtisi ve Tedavileri

Damar Sertliği Belirtisi ve Tedavileri
01 Mart 2017 - 23:11 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

damar sertliği bitkisel tedavi,
ilaçları,
korunma yolları,
için şifalı bitkiler,
nedir kısaca,
nasıl anlaşılır,
damar sertliğine iyi gelen gıdalar,
iyi gelen bitkiler

Damar sertleşmesine doğal çözüm

Plak ve yağ birikmesi sonucunda ortaya çıkan damar sertleşmesi, pek çok insanın muzdarip olduğu rahatsızlıklardan bir tanesidir.

Çok fazla ayakta durmak zorunda kalan kişilerde daha sık görülen bu hastalık, varisli damarlara, bacaklarda şişmeye, karıncalanmaya, kas yorgunluğu yaratması nedeni ile kramplara ve tabi ki kan dolaşımı problemlerine yol açmaktadır.

Ancak her hastalık gibi damar sertliğinden de korunmanın mümkün olduğunu, gerekli şartları yerine getirdiğinizde doğal olarak bu sorunu da çözebileceğinizi söylemek mümkündür.

Damar sertleşmesinin neden olduğunu ve belirtilerini bilmek, bu hastalıktan korunmak isteyen insanlar için büyük önem taşımaktadır.

Belirtileri arasında, bacaklardaki sorunlar ile birlikte kalp hastalıkları olan bu hastalık, bir anda ortaya çıkan bir sorun değildir.

Son dönemde pek çok insanın yüzleşmek durumunda kaldığı damar sertleşmesi, genellikle obezite, yüksek kolesterol ve yüksek tansiyona sahip kişilerde görülür. Bu konuda elbette genetik faktörlerin de etkisi oldukça fazladır.

Belirtileri nelerdir

Damar sertleşmesinin ana nedeni damarların iç kısmında biriken yağ ve plaktır. Damarlardaki tıkanıklığın artması ile zaman içerisinde ayaklar başta olmak üzere uzuvlara kan gitmemeye başlayacak, kan gitmeyen kaslar da oksijensiz kalarak kasılacak ve kramplara neden olacaktır.

Ayrıca, yeterince oksijen ile beslenemeyen vücut, bu duruma su alarak yanıt verir ve bu da özellikle uzuvlarda şişmelere neden olur. Özellikle elli ile altmış yaşları arasında oluşan damar sertleşmesi, genelde baldırlarda, varisli damarlarda, kalçalarda görülmektedir.

Damar sertleşmesinin bir diğer belirtisi ise eklem yanmalarıdır. Çoğunlukla uyuduğunuz sırada karşılaşılan bu yanmalar, sizi uykunuzdan uyandıracak ve dinlenebilmenize engel olacaktır.

Damar sertleşmesine doğal çözümler

Öncelikle belirtilmelidir ki damar sertleşmesi, bu hastalığın oluşumuna sebep olan yaşam tarzını değiştirerek yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemleri, elbette tıbbi tedavilerin yerini tutmamakta ve fakat tıbbi tedavilere destekleyici etkilerinden dolayı alternatif olarak bakılmaktadır.

Bu tedavilerden en başta gelen çözüm önerisi, vücudunuzun formda kalmasını sağlayacak ancak sizi çok fazla da zorlamayacak bir fiziksel aktivite yapmanızdır. Bu aktiviteler kişiden kişiye değişmekle birlikte, günde bir saat kadar tempolu yürüyüş ya da yirmi dakika kadar yüzme ile örneklenebilir.

Damar Sertleşmesine İyi Gelen Çaylar ve İçecekler

Bu aktivitelerin yanı sıra güne başlarken sarımsak çayı ya da limon çayı içmek de faydalı olacaktır. Zira kolesterolü düşürmek için işe yarayan bir yöntemdir ve şişkinliğinizi alacaktır.

Buna benzer bir diğer örnek ise nar suyu içilmesidir. Nar suyu aynı sarımsakta olduğu gibi antioksidan özellikler barındırmakta olup, pek çok vitamini de bünyesinde barındırmaktadır. Bu yöntemler ile siz de damar sertleşmesinin önüne geçebilir, sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER