5N1K HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırı noktasını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sultan Ahmet Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından, canlı bomba…

Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırı noktasını ziyaret etti
16 Ocak 2016 - 11:00 'de eklendi ve 387 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet’teki terör saldırısının ardından ilk cuma namazını Sultanahmet Camisi’nde kıldı.

Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, burada cuma namazını kıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, cuma namazını kıldırarak, hutbe okudu.

‘DAEŞ’İN ÜLKEMİZDE 10 HAREKATI OLDU’

Namazın ardından 10 Alman turistin öldüğü tarihi Dikilitaş’ın önüne yürüyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir açıklama yaptı.

Erdoğan, “Bu süreç kısa bir süreç değil ve bu süreci kendileri noktasında, kendileri için faydaya dönüştürmek, ülkemizi de adeta çevre ülkelerde olduğu gibi bir sıkıntılı duruma sokabilme gayreti içerisinde olan birçok terör örgütüyle şu anda mücadele içerisindeyiz.

Bu terör örgütlerinin başında bölücü terör örgütü PKK geliyor.

Bunun yanında aynı şekilde Suriye’nin kuzeyinde PYD, yine PKK’yla ilintili olan YPG ki aynı zamanda PYD ile beraber çalışıyor, bir diğer yine terör örgütü El-Kaide’nin adeta daha sonra ondan ayrılan DAEŞ terör örgütüdür.

Güneydoğu’daki temizlik harekatı sıradan harekat değildir. DAEŞ’in ülkemizde şu ana kadar 10 harekatı oldu. 10 Alman vatandaşı öldü.

Tüm Alman halkına başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum. Mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

‘O KATLİAMIN ALTINA İMZA KOYAN AKADEMİSYENLER…’

Bütün bu olan olaylar karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayınlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri özellikle tekrar kınıyorum, şiddetle kınıyorum.

“BUNLAR KAPKARANLIK İNSANLARDIR”

Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha yakından anlamalarını, yani önünde bir profesör, doçent bilmem ne olması kimseyi aydın yapmaz, bunlar kapkaranlık insanlardır.

“BUNLAR ZALİMDİR, ALÇAKTIR”

Bunlar zalimdir, alçaktır, çünkü zalimlerle birlikte olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla beraber olanlar katliam içerisinde oldukları için onlar da aynı suçu işlemişlerdir. Çınar’da olan hadisede o yavrular, o babasıyla birlikte şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde’yi acaba bu kapkaranlık akademisyenler nereye koyacaklar?

“GÖREVE DAVET ETTİM”

Onun katillerinin yanında yer almayı bunlar nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar? Bunu açıkça ifade etmek istiyorum. Bütün yargı makamlarını, üniversitelerin senatolarını Anayasamız ve yasalara ters bu hareketleri sebebiyle, dün yaptığım konuşmada göreve davet ettim, atılması gereken adımların sür’atle atılması gerektiğini…

“GİTSİNLER HENDEK KAZSINLAR”

Bunlar da ne yapacaklarsa gitsinler oralarda yapsınlar. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda siyasetlerini yapsınlar ama yok parlamentoda bunu yapamıyorlarsa bunlar da gitsinler hendek kazsınlar veya dağa çıksınlar. Bu kadar açık ve net konuşuyorum. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER