CÜBBELİ AHMET HOCA’ DAN YENİ ŞAFAK’ A TEPKİ

Cübbeli Ahmet Hoca, Yeni Şafak Gazetesi’nde Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi.

İsmailağa Cemaati önderi Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin Çeçenistan’da açılacak olan külliyeyi ziyaretinin Yeni Şafak Gazetesi tarafından sabote edilmesiyle ilgili bir açıklama da “Cübbeli Ahmet Hoca” adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’den geldi. Ünlü, Çeçenistan ziyaretinin üst düzey devlet görevlilerinden gelen rica üzerine iptal edildiğini söyledi.

Açıklamada süreç şöyle anlatıldı: ”Çeçenistan Cumhurbaşkanı, Efendi Hazretleri’ne heyet göndererek ülkesine davet etti. Efendi Hazretleri de ‘gelirim’ diye söz verdi. Yer ayarlamak ve ortamı görmek için bir heyet gidip gelmiş. Bunu da Çeçen kanadı haber yapmış. Yeni Şafak tarafından 3 gün özellikle Muhammed Keskin hoca hedef alınarak iftiraya varacak kadar aslı astarı olmayan haberlerle kamuoyu meşgul edildi. Bundan dolayı Efendi Hazretleri’nin ailesi çok rahatsız oldu.

Bu iftiraların, çok yanlış anlamalara fırsat vereceği, özellikle Efendi Hazretleri’ne hitaben sanki Hocaefendi yanlış karar alıyormuş, yanıltılıyormuş gibi ithamlar dile getirildi. Camiamız açısından çok zararlı bir yayın oldu, kendilerini kınıyoruz. Son duruma gelince, üst düzey yetkililer tarafından arandık. Ricacı oldular, ‘Efendi Hazretleri’ne selamımızı arz edin, bazı sakıncalar görüyoruz’ dediler. Efendi Hazretleri de gitmek istediği halde devlet otoritesine karşı saygısıyla ‘madem öyle istediler, öyle yapalım’ diyerek ziyareti iptal etti. Yalan ve iftiralarla insanları töhmet altında bırakmak büyük günah ve haramdır. Allah, fitnelerden muhafaza eylesin.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir