5N1K HABER

CİNAYETLERDE KORKUNÇ AYRINTI

CİNAYETLERDE KORKUNÇ AYRINTI
13 Temmuz 2014 - 12:41 'de eklendi ve 220 kez görüntülendi.

İznikli emlak zengini çift Ahmet Refik Öner ve Emine Öner’in cinayetinde korkunç bir gerçek daha ortaya çıktı. İstanbul Adli Tıp Kurumu, yaşlı çiftin kafataslarında mermi deliği buldu.

Oğulları tarafından cinayete kurban giden İznikli emlak zengini Refik ve Emine Öner çiftinin cenazesi, İznik Yeşil Cami’de ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verilirken, İstanbul Adli Tıp Kurumu bir acı gerçeği daha ortaya çıkardı. Kurum, çiftin sağken önce kafalarına birer el ateş edilip öldürüldüklerini daha sonra ise cesetlerin parçalandığınıifade etti. Yaşlı çiftin kızı Zeliha Bedel, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelen bu acı gerçekle bir kez daha yıkıldı.

Anne ve babasını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Kenan Öner’in 2005 yılında ortadan kaybolan eşi Canan Öner’i de öldürmüş olabileceği şüphesiyle o dönem kapanan dosyası Bayrampaşa cumhuriyet savcılığınca yeniden açıldı. Savcılık kayıp şahıs olarak o dönem açtığı dosyayı cinayet şüphesi adı altında yenilediği öğrenildi.

Polis, çiftin yaşadığı Bayrampaşa’daki evinde kayıp eş Canan Öner’i arama esnasında duvarlarda kan izine rastlamıştı. Kriminal ekip, evin duvarlarında kan izine benzer bir takım bulgular elde etmişti. Evin duvarlarında bulunan izler, oğulları Canberk Öner’den alınan DNA örneği ile karşılaştırılmak üzere Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti. Elde edilen örnekler ile DNA uyuşursa Canan Öner’inde cinayete kurban gittiği kesinlik kazanacak.

– Olay

Kaybolduklarında 82 yaşında olan Ahmet Refik Öner ile 73 yaşındaki eşi Emine Öner’den bir süre haber alamayan komşuları, 21 Nisan 2008 tarihinde polise haber vermişti. Çift, arama çalışmalarına rağmen bulunamamıştı. İznik Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadelerine başvurulan çiftin çocukları Zeliha Bedel ile Kamil Öner, olaydan kardeşleri Kenan Öner’i sorumlu tutmuştu. Kenan Öner ise suçlamayı reddetmişti. Öner, olaydan bir yıl sonra polis tarafından gözaltına alınmış ancak emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

Çiftin evinin 500 metrekarelik bahçesinde Haziran 2012’de de kazı yapılmış ve hayvan kemikleri bulunmuştu. Kenan Öner’in, önceki yıllarda, annesi ve babasına ait bazı tapu belgelerinde sahtecilik yaptığı gerekçesiyle “evrakta sahtecilik” suçundan hakkında kesinleşmiş 3 yıl 6 ay hapis cezasının bulunduğu, Öner’in bu suçtan 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği öğrenilmişti. Çiftin çürümüş cesetlerine ait parçalar, bu yılın nisan ayında evlerinin bahçesindeki korulukta gömülmüş olarak bulunmuş, çiftin gözaltına alınan oğlu Kenan Öner, tutuklanmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER