5N1K HABER

CHP’DE İHSANOĞLU’NA KARŞI BİLDİRİ

CHP’DE İHSANOĞLU’NA KARŞI BİLDİRİ
24 Haziran 2014 - 15:45 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

CHP’li 42 siyasetçi İhsanoğlu’nun adaylığına karşı bir bildiri yayınladı.

CHP’de milletvekili ve bakan olarak görev yapmış 42 siyasetçi Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına karşı bir bildiri yayınladı. ‘Cumhuriyetin Çankaya’sı için…” başlıklı bildiride şöyle denildi:

“Ekmeleddin İhsanoğlu, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine duyarlı bir aday değildir. Çatı aday olarak önerilen bu isim kamuoyuna açıklandığı andan itibaren laik demokratik Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerini, Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemiş toplum kesimlerinde hayal kırıklığı yaratmış, bu durum giderek büyük bir tepkiye dönüşmüştür. Başarılı olamayacağı açıktır. Ülkede ve bölgede yaşanan olaylar da dikkate alındığında, bu aday ile seçime gidilmesi tarihi bir hata olacaktır. Henüz adaylığı kesinleşmemiştir. Vakit varken hatadan dönülmeli, Cumhuriyetten, Laiklikten, Atatürk Devrimlerinden, Demokrasiden yana; Hukuk Devleti ilkelerine, milli ve manevi değerlere bağlı, ülkemizin çıkarlarını kararlılıkla savunacak bir Cumhurbaşkanı adayı belirlenmelidir. Aksi takdirde ortak aday olarak önerenler, önerinin altına imza atanlar tarih karşısında sorumlu olacaklardır.”

Bildiride imzası olan bazı isimler şunlar: Kemal Anadol, Onur Öymen, Algan Hacaloğlu, Şahin Mengü, Cevdet Selvi, Necla Arat, Fuat Çay, Önay Alpago, Esfender Korkmaz, Enis Tütüncü, Tacidar Seyhan, Mehmet Sevigen, Mesut Değer.

Sabah
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER