5N1K HABER

‘Ceset parçaları müzenin önüne dağıldı’

Sultanahmet Meydanı’nda patlama meydana geldi. 10 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı patlamanın…

‘Ceset parçaları müzenin önüne dağıldı’
12 Ocak 2016 - 14:08 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

Sultanahmet Meydanı’nda patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği, 10 kişinin öldüğünü ve 15 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Polis, patlama ile ilgili araştırmalarını sürdürürken bölge güvenlik çemberine alınarak yaya girişine kapatıldı.

POLİS ARACI TERS DÖNDÜ 

Bu arada Sultanahmet tramvay durağı civarında bir polis aracının yan döndüğü görüldü. Polis aracı çevredeki polisler ve vatandaşların yardımıyla düzeltildi. Polis aracının neden yan dönüğü yönünde herhangi bir bilgi verilmedi.

BİR METRE ÇUKUR OLUTU

Patlamanın gerçekleştiği Dikilitaş’ta 1 metre kadar çukur oluştuğu öğrenildi. Patlamanın çevre ilçelerden de duyulduğu ve patlama şiddetinin oldukça fazla olduğu bildirildi.

POLİS GÜVENLİK ÇEMBERİNİ GENİŞLETTİ

Polis patlamanın olduğu bölgedeki güvenlik çemberini genişletti ve bölgede bulunan vatandaşları Çemberlitaş’a yönlendirdi.

GÖRGÜ TANIĞI: CANLI BOMBAYDI

BBC Türkçe’de yer alan bilgiye göre; olay yerine yakın bir yerde dükkanı bulunan Önder isimli görgü tanığı, “Patlama oldu. Patlamadan sonra ambulans geldi. Yaralıları alıp alıp gidiyorlar. Polisler geldi. Büyük bir patlamaydı. Alev topu gibi bir ateş çıktı yukarıya doğru dediler” şeklinde konuştu.

Görgü tanığı ayrıca “Dükkanlarda kırılan bir şey yok. At Meydanı’na yakın, Dikilitaş’ın olduğu yerde oldu. Kaç yaralı var, durum ne bilmiyorum ama ambulansların biri gelip biri gidiyor” dedi. 

CNNTürk yayınına katılan bir görgü tanığı; bir anda büyük bir ateş patlaması gördüklerini ve sonrasında da polisin herkesi oradan uzaklaştırdığını söyledi. Görgü tanıdığı “Büyük ihtimalle ‘canlı bombaydı’, net görmedim” diye konuştu.

‘CESET PARÇALARI MÜZE KAPISININ ÖNÜNE DAĞILDI’

İddiaya göre;  İslam Eserleri Müzesi’nin tam karşısında yaşanan patlamada ceset parçaları müze kapısına ve bahçesine kadar dağıldı. Müze yetkilileri müzeyi ziyarete kapattıklarını, içerideki ziyaretçileri de arka kapıdan tahliye ettiklerini duyurdu. Patlamanın büyük bir gürültüyle meydana geldiğini ve ardından da müze bahçesini kesif bir duman ve koku sardığını söyleyen görgü tanıkları, canlı bomba olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER