5N1K HABER

BÜLENT ARINÇ; TEKMEYİ SAVUNAMAM

BÜLENT ARINÇ; TEKMEYİ SAVUNAMAM
22 Mayıs 2014 - 10:55 'de eklendi ve 326 kez görüntülendi.

Arınç markette neler yaşandığını anlattı..

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Soma’da yerdeki bir vatandaşı tekmeleyen Yusuf Yerkel’in bu davranışı ile ilgili olarak “Bu çok feci bir soma_drolay. Yerde olan bir insana niçin tekme atılır? Rapor trajikomik bir olay.” diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de Yerkel’in bu olaydan sonra bir hafta işgöremezlik raporu aldığını açıklamıştı.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Soma ziyaretinde bir vatandaşa yumruk attığı iddialarının yaşandığı markette Erdoğan’ın yanında bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Kimseye yumruk atmadı” dedi. Arınç, Erdoğan’ın Özel Kalem Müdür Yardımcı Yusuf Yerkel’in tekmele olayıyla ilgili olarak da, “Bu olayı tasvip etmediğimi herkesin bu olaydan infial duymuş olabileceğini kabul ediyorum. Savunacak durumda değilim. Rapor alması trajikomik” diye konuştu.

Arınç, ana gündem maddesini Soma’daki maden kazasının oluşturduğu Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında özetle şunları söyledi:

YUMRUK ATMADI
(Erdoğan vatandaşa yumruk attı mı?)
Başbakan “İstifa et” diyenlerin yanına gitti. “Hadi istifamı size sunmaya geldim. Ben neden istifa edeyim?” dedi. Kızlar mahçup oldu. Kızların yanındakiler dozunu artırarak laf söyledi. Başbakan’ın “Neden katil olayım ben” dediğini duydum. Sola doğru yalpalanma oldu. Saldırgan bazı kişiler gördüm. Sola doğru bir geçiş oldu. Orada bir market varmış, Başbakanımız markete girdi. 7-8 kişi bir markete doğru süratle girdiler. Ben biraz geride kaldım. Benim görebildiğim ve duyabildiğim kadarıyla Başbakanımız kimseye yumruk atmadı. Kendisine yumruk atıldığını söyleyen o kişide 4. kez ifadesini değiştirdi. Ne kadar itibar edilebilir?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER