5N1K HABER

BÜLENT ARINÇ İLK AÇIKLAMAYI YAPTI

BÜLENT ARINÇ İLK AÇIKLAMAYI YAPTI
22 Mayıs 2014 - 22:28 'de eklendi ve 329 kez görüntülendi.

Arınç: Savcılık Vurulma Olayına El Koydu

Bülent Arınç, Okmeydanı’nda Uğur Kurt’un vurulmasıyla ilgili, “Savcılık olaya el koydu. Sorumlulara gereken cezanın verilmesini arzu ediyorum.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul’da başından vurularak ağır yaralanan Uğur Kurt ile ilgili açıklama yaptı. Arınç, “Eğer bir polisin silahından çıkan bir kurşun ile hiç günahı olmayan, meseleye uzaktan bakan bir yurttaşımız, seken kurşun ile yaralanmış dahi olsa bile böyle bir olaya adı karışanların derhal adliye önüne çıkartılmasını ve gereken cezanın verilmesini arzu ediyorum.” dedi.

ALA’DAN AÇIKLAMA İSTEDİLER, ARINÇ YAPTI

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul Okmeydanı meydana gelen olayla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın derhal meclise davet edilerek izahat vermesini istemişti. Bakan Ala il dışında olduğu için konuyla ilgili açıklamayı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptı. İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü’nden olayla ilgili bilgi aldığını belirten Arınç, “Bugün Okmeydanı’nda ismi İTO Lisesi olarak geçen binanın bahçesinde ve yakınında bir gösteri oldu. Esasen burada işgal amacıyla, gösteri yapmak amacıyla bazı toplumsal olayları protesto etmek adına birçoğu yasa dışı örgüt mensupları eylemler yapılıyor. İTO Lisesi’nde emniyetin kayıtlarına göre eğitim-öğretimi durdurmak ve okulu işgal etmek amacıyla yüzleri maskeli ve molotoflu bir grup gelir. Takriben 30-50 kişi arasında. O sırada şortland aracı olarak biliniyor, buna molotof kokteyli atılıyor, aracın içindeki 2 polis yaralanıyor. Bu iki polis Okmeydanı Hastanesinde tedavi altındalar. Başka bir şortland aracı bu polisleri korumak amacıyla olaya müdahale ediyorlar. Bu sırada bir çatışma yaşanıyor.

okmeydani9

“SAVCILIK OLAYA EL KOYDU”

Çatışma yerinde ve çatışan grupların içinde olmayan Uğur Kurt isimli yurttaşımız, oraya 100 metre kadar yakın olduğu söyleniyor, cemevinde bir arkadaşının annesinin cenazesine katılmak üzere gelen ve dışarıda bekleyen, olayları dışarıdan gözlemleyen yurttaşımız başından bir kurşun ile yaralanıyor. Hastaneye kaldırılıyor, ameliyattan çıktığını ve durumunun hayati tehlike arz ettiğini söylediler. Olayla ilgili olarak savcılık el koyduğunu, polislerin kullandığı silahların balistik incelemesinin yapılacağını ve bu şahsın başındaki kurşunun tespit edilerek sorumlular hakkında derhal bir takibatın sonuçlanacağını ifade ettiler” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER