Bel Ağrısında Bitkisel Destek

bel ağrısına ne iyi gelir evde, iyi gelen yağlar, iyi gelen krem, bel fıtığı ağrısına hangi bitkiler iyi gelir, bel fıtığına iyi gelen yağlar, bel ağrısı nasıl geçer bitkisel tedavi

Bel ağrısında bitkisel destek

Her ne kadar sağlık kuruluşları pek çok hastalıkta, ağrıda ve rahatsızlıkta uzman desteklerini hastaları ile paylaşsa da, bazı durumlarda bitkisel ve doğal yöntemler kullanarak, ağrı ve hastalıklarımızı tedavi etmek isteyebiliriz. Bu yazımızda da doğal yöntemler kullanarak, bel ağrılarını nasıl azaltabilir ya da nasıl ortadan kaldırabiliriz bu konuda bilgiler vermeye çalışacağız.

Ağrılarda bitkisel tedavi

Elbette ki her vücut ağrısı için, belirlenmiş ve hazırlamış olan bitkisel içerikler, kürler ve karışımlar sizlere yardımcı olabilecektir. Her ne kadar ağrıları tamamen ortadan kaldırabilecek garantisi olmasa da sizlere yardımcı olabileceklerini söylemek isteriz.

Ağır kaldırma ya da yorgunluk sonrasında ortaya çıkan bel ağrılarında, eğer ki ciddi bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkmamış ise, bitkisel içerikler ile ağrıları hafifletebilmek mümkündür. Bunun için ise şu bilgilere göz atılabilir.

Zeytinyağı yardımcı olabilir

Eğer ki belirlenmiş bir hastalık sonrası ortaya çıkan bir ağrı değil ise, zeytinyağı sizler için bir mucize olabilir. Tercih edilen doğal zeytinyağı, bir bardak kadar ısıtılır. Ilık bir hale geldikten sonra ise ağrı bölgesine masaj şeklinde yedirilebilir. Bel bölgesine yedirilen ve masaj şeklinde uygulanan bu bölge, bir bezle kapatılarak, dinlenmeye çekilebilirsiniz.

Hardal, biberiye yağı ve zeytinyağı

Yine bu 3 malzemeyi karıştırıp ısıtabilirsiniz. Isıttığınız bu karşımı ağrı bölgesine uygulamanız halinde, kendinize destek olabilirsiniz. Ağrı bölgesine hafif masajlar uygulayabilir, daha fazla rahatlık hissedebilirsiniz.

Meşe kabuğu

Yine bazı araştırmalar sonrasında meşe kabuğunun bu konuda sizlere yardımcı olabileceğini söylemek isteriz. Ortalama 4 su bardağı su ile birlikte 2 avuç kadar meşe kabuğu beraber kaynatılır. Yaklaşık olarak 15 dakika kaynatılmış meşe kabuğu suyu, bir bez ile ıslatılarak, ağrı bölgesine sarılır. Sıkıca sararak, dinlenmeye çekilmeniz halinde, ağrılarınızı hafifletme etkisi olabilir.

Bitkisel kür hazırlayabilirsiniz

Yine yukarıda yer alan bilgilerin yanı sıra hazırlayacağınız bir bitkisel kür, bel ağrılarınıza doğal bir tedavi yöntemi sunabilir. Elbette ki % 100 ağrılarınızdan kurtulabilmeniz bunlar ile mümkün olmasa da, ağrılarınızın hafiflemesinde yardımcı olabilir.

1 su bardağı su
2-3 yemek kaşığı atkuyruğu ( kırk kilit otu )

Bu malzemeler ile birlikte kaynatılıp kıvama getirildikten sonra, ağrı bölgesine haftada 2-3 defa uygulanır. Lapa halinde olması, sizlere yardımcı olabilecektir. Haftada bahsettiğimiz gibi birkaç defa bu kürü uygulamanız halinde, ağrılarınızın hafiflemesinde destekçi olacaktır. Diğer bilgiler ve doğal tedavi yöntemleri için web adresimizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bel Ağrısında Bitkisel Destek” üzerine 4 düşünce

    1. 4151haber Yazar

      Öncelikli olarak bu tespitinizin doğru olup olmadığını uzman bir doktora onaylatmanızı öneririz. Eğer doktor teşhiside aynı yönde olursa kendiniz için ortopedik bir koltuk kılıfı veya koltuk alabilirsiniz.

      Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir