5N1K HABER

BAŞBAKAN KONUŞUYOR…İŞTE SATIRBAŞLARI

BAŞBAKAN KONUŞUYOR…İŞTE SATIRBAŞLARI
28 Mayıs 2014 - 15:58 'de eklendi ve 304 kez görüntülendi.

Başbakan Erdoğan, 1 Haziran’da seçimlerin yenileneceği Ağrı’da partisinin mitinginde Köşk seçimlerine de değindi. İstişarelerin devam ettiğini söyleyen Başbakan, ”İnşallah çok kısa bir süre içerisinde Haziran ayı içinde inşallah adayımızı açıklayacağız. İsmimizi, adayımızı açıklayacağız” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

AĞRI’DA OYLAR BİR KEZ TAM OLARAK SAYILDI

Tekrarlanacak belediye başkanlığı seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 10 Mart’ta seçimlerden 20 gün önce Ağrı’ya geldik. Burada aynı meydanda sizlerle hasret giderdik. Size burada vizyonumuzu anlattık, planlarımızdan projelerimizden bahsettik. Siz Ağrı dağı kadar büyüksünüz. Şimdi buralara birileri geliyor, Ağrı’da sandıkların 13,14 kere sayıldığı iddiası BDP tarafından pompalanıyor. Tamamen yalan gerçek dışı. Maalesef BDP bu yalanı ağrı içinde yaymak suretiyle bir kez daha kirli siyasete başvurmuştur. Sadece bir kez tam olarak sayıldı. İkinci sayımda tam olarak sayılmadan hile ortaya çıktı. İl seçim kurulu tarafından iptal edildi. Yani değil 13-14-15 ikinci  kez bile yeniden sayım gerçekleşmedi.

AĞRI’DA NE YAPILDIYSA BİZ YAPTIK

Bu zihniyetim demokrasiye inancı yok. Sandığa inancı yok. Düşünce özgürlüğüne saygısı yok. Bunlar bugüne kadar ancak tehditlerle oy almanın yoluna gittiler. Bakınız daha yeni şurada Doğubeyazıt’ta 6 tane vatandaşımızı kaçırdılar. Açık net konuşuyorum kaçırdılar ve burası bizim Bitlis milletvekilimizin ailesine ait olan işletme. Arkadan da tehdide başladılar. Kendisine de Bitlis’teki seçimlere gitmemesi için tehdit yağdırdılar. Pazar günü orada da seçim var. Bakın bu tehditlerle bir yere varılmaz. İkide bir partinin adını değiştirirsin başkada bir işe yarmazsın. Allah aşkına söyleyin ya Doğubeyazıt’ta bizim hizmetimizin dışında onların hizmeti var mı? Ya bunu görmüyor musunuz? Şu Ağrı’da ne yapılmışsa biz yaptık ya. Biraz sonra sizlere dokümanını vereceğim. Siyaset yalanla yapılmaz. Siyaset iftira ile yapılmaz.

ALLAH AŞKINA NEREDE BU POLİSLER

Size güvenilmez insanlar haber getirdiğinde buna itibar etmeyin. Ağrı’da yönetime gelseler ne tür çirkinlikler yapacaklarını da ben sizlere bırakıyorum. 30 Mart’tan sonra Ağrı’ya 15 bin polis gönderdi diyorlar. Allah aşkına nerede bu polisler ya? Gösterin de görelim. 30 Mart’tan sonra Ağrı’da iki bin gencin askere götürüldüğünü söylüyorlar. Hem komik hem yalan.

MESELE SIRRI SAKIK MESELESİ DEĞİL

Mesele Sırrı Sakık meselesi değildir. Sırrı Sakık fanidir. Bugün vardır yarın yoktur. Mesele mensubu olduğu zihniyettir. Öyle mi? Tayyip Erdoğan da fanidir. Bugün var yarın yokuz. Baki olan hedefler için fanilere lütfen kanmayın.

HANIM KARDEŞLERİMİZİ EVLERE KİLİTLİYORLAR

Bizim baki olan hedefimiz Ağrı iline hangi anlayış hizmet verebilir. Afedersin pislikten geçilmiyor, belediyecilik diye bir anlayış yok. Ama hala Doğubeyazıt’ta BDP var. niye? Tehditle. Hanım kardeşlerimizi evlere kilitliyorlar. Sandığa göndermiyorlar. Çünkü biliyorlar ki sandığa giderse Ak Parti çıkacak.

PENSİLVANYA’NIN DA ABLALARI VAR

Unutmayın kale içeriden fethedilir. Siz bizim ablalarımızsınız. Pensilvanya’nın da ablaları var. Yeter ki biz onlara sandıkta desteği verelim. Belediye başkanımız ve adayımızla ilgili iftira attılar. Bunlar da yalan. Eğer biz böyle bir dosyayı yakalarsak yakaladığımız anda biz gözünün yaşına bakmayız. Sandıkların 15 kez sayıldıklarını söyledikleri nasıl büyük bir yalansa diğer tüm iddiaları da yalan. Yalan üzerine, karalama, iftira itham üzerine siyaset yapılmaz. Siyaset hizmetle yapılır. Planla yapılır, projeyle yapılır.

SİYASET OMURGALI DURUŞ GEREKTİRİR

Kağızman yolunu yapan kim? Doğubeyazıt yolunu yapan  kim? Hizmet ortada, eser ortada. Eşek olur kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserle konuşuyoruz. Siyaset omurgalı duruş gerektirir.

BİZE EN AĞIR SALDIRILARI YAPTILAR

30 Mart öncesinde bize nasıl saldırdıklarını hatırlıyorsunuz değil mi? CHP, MHP, BDP bir araya geldiler. Bize en ağır saldırıları iftiraları yaptılar. Millet kararını verdi ve AK Parti’yi tekrar zirveye taşıdı. Millet neyin ne olduğunu çok iyi görüyor.

SEYRETTİNİZ Mİ?

30 Mart’ta akşam sandıklar kapandı. AK Parti’nin birinci parti olduğu, yerel seçim olmasına rağmen yüksek oy oranına ulaştığı 30 Mart akşamı belli oldu. Peki biz 30 Mart’tan sonra ne yaptık? Size sadece özet veriyorum. Azerbaycan’a ziyaret yaptım. Almanya’ya ziyaret yaptım. Seyrettiniz mi?  Almanya’dan buraya selamlar var. Orada tüm kardeşlerimizle beraber olduk. Dünyanın bir çok dost ve kardeş ülkesinden gelen devlet başkanlarını, bakanlarını bir arada gördük beraber olduk. Bakanları kabul ettik, siyasi ekonomik konuları görüştük. İstanbul’da açılışlar yaptık. Marmaray’ın yanına büyük bir tünel yapıyoruz. Konya’ya gittik. Kayseri’ye gittik açılışlar yaptık. Karaman’a gittik açılışlar yaptık. Bütün bu yoğun trafik içinde Ankara, İstanbul’da toplantılar yaptık.

Maalesef Soma’da özel sektöre ait maden ocağında elim bir kaza meydana geldi. Var gücümüzle o kazaya koştuk. Şehitlerimizi çıkardık. Yani biz şunu demedik, 30 Mart’ta zafer kazandık artık biraz dinlenelim, soluklanalım demedik. Tam tersine millet bize yetki verdi dedik, ve daha bir aşkla coşkuyla azim bir kararla büyük Türkiye yolculuğunu sürdürdük. Ben buradan soruyorum, AK Parti seçimden birinci çıktığı halde iki aydır koşturuyor. Peki seçimden ikinci üçüncü dördüncü parti olarak çıkan, oy kaybeden partiler ne yapıyor? Normalde onların bizden daha fazla çalışması lazım. CHP yerinde sayıyor. Pensillvania ile iş birliği yaptı faturasını ödüyor. MHP’ya bakıyorsunuz genel başkan AK Parti karşısında sekizinci seçimini kaybetti. Hala orada oturmaya devam ediyor.

O ÇATI 30 MART’TA UÇTU GİTTİ

Emekli siyasetçileri ziyarete başladılar. Neymiş? Çatı kuruyorlarmış cumhurbaşkanı seçeceklermiş. Bu çatı cumhurbaşkanı olacakmış. O çatı 30 Mart’ta uçtu gitti. Bunların oturdukları evin damı yok damı. Bu millet kendi başkanını, inandığı insanı gayet iyi biliyor.

HAZİRAN AYI İÇİNDE İSMİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ

İnşallah çok kısa bir süre içerisinde Haziran ayı içinde inşallah adayımızı açıklayacağız. İnşallah ardından ismimizi, adayımızı açıklayacağız. İstişarelerimiz devam ediyor. Dün Meclis başkanıyla konuştuk dertleştik ve bunları devam ettireceğiz. STK’ları aynı şekilde devam edeceğiz.

SANDIKTA YUHALAYIN

Şimdi karşımızda kim var HDP. Vatandaşlarım meydanda yuhlamaktan çok sandıkta yuhlamanızı istiyorum
Bizi tehdit ediyorlar demeyeceksiniz. İnsan inancı uğruna, namusu uğruna bir kere ölür bir kere. Sandık bizde namustur.

BDP VE HDP’YE ‘BUNLARI SİZ ALIP GELECEKSİNİZ’ DEDİM

Yavruları kaçırılan anneler babalar günlerdir eylem yapıyor. 134 yavru kaçırıldı
Kimlerin kaçırdığını biliyorsunuz değil mi? BDP ve HDP’ye söyledim ‘Bunları siz alıp geleceksiniz’ dedim
Adresleri siz biliyorsunuz. Getirmemeleri halinde biz de iktidar olarak A ve C planımızı uygulamaya koyacağız
Nasıl işbirliği içindesiniz. Bizler kimin ne yaptığını her şeyi biliyoruz. Neymiş sana neyin vergisini verecek? Hale bak!
Bunlar nereye soksan girer. Mafya mı, terör mü, eşkıya mı hepsi var. Alın teri dökmeden haraç istiyor haraç
Böyle bir şey yok dedim, yanaşmayacaksın dedim. Bu bir haysiyet mücadelesidir
Devlete vergi veriyorsun, bize de vereceksin öyle mi? Devlet aldığı vergiyi nereye harcıyor? Ağrı’ya harcıyor?
Sen nereye harcıyorsun? Ölelim ama bir kere ölelim, şahsiyetimizle ölelim diyorum. Çözüm süreci dedik, kültürel etkinlikleri verdik

CHP KUMSALLARIN PARTİSİ

Biz de Kürt, Laz, roman böyle bir ayrım yok. Bu BDP, HDP bunlar siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP siyasi Türkçülük yapıyorlar
Ama biz 45,5 oluyoruz çünkü herkesi kucaklıyoruz. CHP de kumsalların partisi. Kim kucaklıyor biz kucaklıyoruz
Diyarbakır’da oturan anneler için CHP’nin, MHP’nin, HPD’nin, yandaş meydanın sesi çıkıyor mu?
Ama Galatasaray lisesinin önünde oturanlar için sesiniz çıkıyordu!
Pazar günü çok önemli, sandıkta gereken cevabı verin!
Biz yaşatmanın mücadelesini veriyor
Gençlerin yaşaması için mücadelesi veriyoruz
Artık akan kan durdun diye mücadele veriyoruz
Çok önemli yo kat ettik

PENSİLVANYA BENİMLE İLGİLİ FİLM HAZIRLIYORMUŞ… ÇOCUĞUMA UYGUN ARTİST BULAMAMIŞLAR

Şimdi yeni haber aldım. Pensilvanya benimle ilgili yeni bir film hazırlıyormuş. Ailemle ilgili güzel bir film hazırlıyorlarmış
Bu film için bana uygun bir artist bulamamışlar. Çocuğuma uygun bir artist bulamamışlar
Halbuki Hollywood’a gitmelerine gerek yok kendi aralarında artistler çok
Bu tuzakların hiç biri tutmadı tutmayacak
Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bu filmi yetiştireceklermiş. Tutmaz bunlar tutmaz
Pensilvanya’ya kaçan zat çözüm sürecini bozmak için elinden geleni yaptı. Bir kısım medya adeta kan akasın diye yayın yaptı
Hala bazı yazar müsveddeleri terör örgütüne gitti ‘terörü başlatın’ diye akıl verdi

HİÇBİR SİYASİ PARTİ BİZİMLE AŞIK ATAMAZ

Ağrı’dan biz çözüm sürecine destek bekliyoruz. Ağrı Dağı kadar büyük bir netice bekliyoruz
30 Mart’tan bu yana çalışıyoruz. Çalışmaya da devam ediyoruz. Ağrı geri kalmasın . Hiçbir siyasi parti bizimle aşık atamaz
Tayyip Erdoğan belediyecilikten geldi. Ağrı’da yeni bir anlayışı getireceğiz

AĞRI’YA İKİ GÜZEL MÜJDEMİZ VAR

Ağrı’ya iki güzel müjdemiz var. Ağrı merkezde doğalgaz dağıtımı için 3 kez ihaleye çıktık
Özel sektörden rağbet olmadı. Yeni bir karar aldık. Ağrı’da dağıtımı devlet olarak biz yapacağız
Yasal düzenlemeler yapıldı, yasa teklifi TBMM’ye sunuldu
Elektrik borçlarında faizler silinecek, anapara alınacak
Edaş bunu yaptı sağolsun, bizi kırmadılar
Huzura, barışa, demokrasiye evet diyeceksiniz
En önemlisi kardeşliğe evet diyeceksiniz

hürriyet

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER