5N1K HABER

Baş Ağrısı, Nedenleri, Çeşitleri, Doğal Yöntemler

Baş Ağrısı, Nedenleri, Çeşitleri, Doğal Yöntemler
28 Aralık 2016 - 21:49 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.

baş ağrısı nasıl geçer ilaçsız, baş ağrısı halsizlik, baş ağrısı için hangi bölüme gidilir, hergün baş ağrısı neden olur 

Baş ağrısı için doğal yöntemler

Aslında günümüzün en popüler rahatsızlığı. Baş ağrısı. Pek çok kişi farklı sebeplerden dolayı hafif ya da ağır bir şekilde bu ağrı ile baş etmek zorunda kalmaktadır. Eğer ki sizlerde ciddi ya da hafif ağrılar geçiriyorsanız, sürekli ağrı kesiciler kullanmak yerine, doğal yöntemler ile ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Zaten sürekli kulanım içerisinde olan ağrı kesici ilaçlar, bir süre sonra bağışıklık kazanılması sebebi ile maalesef ağrılara her hangi bir etki etmemektedir. Bunun için çok ciddi ağrıların dışında ağrı kesici kullanımı önerilmemektedir.

** NOT: Baş ağrısı çeşitleri : Migren, gerilim kaynaklı, grip soğuk algınlığı gibi nedenler, beyin tümörü ve beyin kanaması

Bitki çayları

Pek çok baş ağrısına iyi gelen bitki çayları hazırlamak mümkündür. Bitki çayları bildiğiniz gibi, sadece baş ağrıları için değil, kilo almak, kilo vermek, bazı eklem ağrıları, mide rahatsızlıkları gibi konularda da tercih edilmektedir. Eğer ki sizler baş ağrısı için bir bitki çayı hazırlamak istiyorsanız, aşağıda yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

  • Lavanta
  • Melisa
  • Papatya

Bu bitkiler, sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Kasları rahatlatan ve stres azaltan etkileri olması ile birlikte baş ağrılarına da iyi geldiği söylenmektedir. Elbette ki bunlar sizlere yardımcı olabilse de, kendiniz için uygun olan bitkileri deneyerek öğrenebilirsiniz. Hangisinin daha iyi geldiği elbette ki size sunulan etkiler dahilinde saptanmış olacaktır.

** NOT: baş ağrısı mide bulantısı : Bu iki rahatsızlık aynı anda görülüyorsa neden ya yediklerinizdir yada yaptığınız bir faaliyettir.

Migren ağrıları

Baş ağrılarının en başlıcaları arasında yine migren ağrıları yer alıyor. Eğer ki buna dayalı bir baş ağrısı meydana geldiğini düşünüyorsanız, zencefil sizlere yardımcı olabilir. Fakat zencefil, bazı ilaçlar ile birlikte kullanıldığında etkileşim oluşturmasından dolayı kullanımı doğru olmayabilir. Bunun için her hangi bir ilaç tüketiyorsanız, ilk olarak doktorunuza danışmanızda kesinlikle fayda var.

BAŞ AĞRISI DİLLERE DESTAN ÜNLÜLER >> TIKLAYIN

İyi gelen bitkiler nelerdir?

Yukarıda yer alan bilgilerin yanı sıra yine baş ağrısı için iyi gelen bazı bitkilerden bahsetmek gerekirse, şunlara yer verebilmek mümkün olabilir.

  • Kedi otu
  • Sarı kantaron
  • Zencefil
  • Nane

Kedi otu yine sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Zaten bilmeniz gerekir ki, pek çok tablet üründe de bu bitkilerin yer alması doğru bir bilgidir. Direkt olarak ilaç kullanmak yerine, ilaçların zaten içeriğinde bulunan bu bitki türlerine başvurarak, baş ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Yine sarı kantaron pek çok kişi tarafından tercih edilen ve özellikle anti- deprasan, moral bozukluklarında kullanılan bir bitki türüdür. Motivasyon eksikliği yaşayan kişiler ve baş ağrısından şikâyetçi olan hastalar için tercih edilebilir bir bitki türü.

Bu konunun dışında, diğer doğal yöntemler hakkında bilgilere ulaşabilmek üzere, web adresimizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER