5N1K HABER

28 yıl önce Gülben Ergen

Gazeteci Tahir Yaman, arşivinden bu kez Gülben Ergen’in 28 yıl önce yorgancı vitrininde konu mankenliği yaptığı fotoğrafları…

28 yıl önce Gülben Ergen
16 Ocak 2016 - 11:04 'de eklendi ve 432 kez görüntülendi.

Yaman o resimleri nasıl çektiğini söyle anlattı:

”1987 yılında Hürriyet Gazetesi Kelebek ekinde magazin muhabiri olarak çalışmaya başladım. Gazete o yılda Sinema Yıldızı Yarışması düzenledi. Müdürlerim bu yarışmayı takip etmem için beni görevlendirdi.

Bugünün ünlü mankenlerinin de aralarında bulunduğu finalistlerin bütün çalışmalarını fotoğraflayıp, haber yapıyordum.

Gülben Ergen de lise 2.sınıfta yarışmaya katılmıştı.Yarışmaya giren çoğu kızlardan Gülben Ergen farklıyıdı.Yarışmada da ikinci oldu. Yarışmadan sonra mankenliğe başladı.

O yıllarda en gözde meslek mankenlikti ama aldığı tacın yanı tanınması gerekiyordu. Kelebek servisindeki müdürlerim bir gün Tahir ,”el işlemesi yorgancılık tarihe karışıyor diye bir haberimiz var, sen güzel bir kız bul, yorgancıda çek” dediler. Benim de ilk aklıma gelen Gülben Ergen oldu.

Şişli’de o yıllarda vitrini çok güzel olan bir yorgancıyı bulduk.Gülben de vitrine girerek o güzel tarihi pozları verdi. Mankenlikte şansı yaver giden Gülben Ergen sinema,dizi oyunculuğu, tv programları derken pop müziği sanatçısı olarak sahnelere atıldı. Şarkıcılıkta da başarısını sürdürüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER